RODZINA RODZINIE - Rodziny polskie rodzinom ukraińskim

Opublikowano: 5 marca 2014 r.

Do końca marca br. można bezpłatnie przesyłać paczki potrzebującym rodzinom na Ukrainie. Dzięki pomocy Poczty Polskiej możliwa jest akcja Caritas Polska „RODZINA RODZINIE – Rodziny polskie rodzinom ukraińskim”.

W latach 80. polskie rodziny otrzymywały wsparcie w postaci paczek: z Niemiec, Francji, Szwecji, Holandii… Dziś w potrzebie są ukraińskie rodziny zagrożone kryzysem ekonomicznym, czasem poszkodowane, niepewne jutra.

– Bardzo zachęcam całe społeczeństwo do solidarności z narodem ukraińskim. Zorganizowanie takiej akcji to jest właśnie solidarność. Naród ukraiński przeżywa bardzo trudne chwile i dlatego taka paczka może obudzić w nich nadzieję, że jest ktoś, kto o nich myśli – mówi ks. Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska.

Caritas Spes na Ukrainie przygotuje listę kilku tysięcy kontaktów do rodzin potrzebujących wsparcia bądź poszkodowanych w ostatnich wydarzeniach. Są to rodziny zarówno katolickie, greko-katolickie jak i prawosławne.

– Nie ma absolutnie znaczenia czy osoba jest wierząca, czy niewierząca. Nie ma także znaczenia jakiego jest obrządku lub wyznania. Nikt o to nie pyta. Dla nas najważniejsze jest, że jest to osoba potrzebująca – powiedział ks. Wiesław Dorosz – dyrektor Caritas Spes we Lwowie.

W akcję angażują się Caritas diecezjalne w Polsce, poprzez które listy osób potrzebujących z parafii ukraińskich trafią do parafii polskich. Wierni z parafii polskich przygotują paczki i wyślą je pod wskazany adres.

W akcji będzie również mógł wziąć udział każdy, kto na adres pomocukrainie@caritas.pl wyśle e-mail zgłaszający chęć uczestnictwa w akcji.

Więcej informacji o akcji „Rodzina Rodzinie” znajduje się na stronie www.caritas.pl.