,,Jestem człowiekiem od poczęcia!

Opublikowano: 23 lutego 2015 r.

To wyjątkowy materiał edukacyjny skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Wystawa ukazuje prawdę biologiczną jako argument uznania człowieka od pierwszych chwil jego istnienia.

Pomysłodawcami i wykonawcami są młodzi obrońcy życia, skupieni przy Fundacji Małych Stópek. Jej wizualizację można obejrzeć TUTAJ.

Ukazuje ona życie prenatalne człowieka, i prawdę biologiczną jako argument uznania człowieka od pierwszych chwil jego istnienia. Często słyszymy dziś w medialnej informacji o płodzie, masie ciążowej, tkance ciążowej, zawartości macicy, a tak rzadko używane jest słowo dziecko, maleństwo, człowiek.

Prezentowane obrazy przeciwstawiają się więc aborcyjnej nowomowie, eufemizmom, które dewaluują wartość życia człowieka przed narodzeniem. Przekaz wystawy został oparty na fakcie, że młody człowiek najbardziej jest zainteresowany drugim młodym człowiekiem. Osoby przedstawione na 14 planszach wystawy to uczniowie gimnazjum i szkoły średniej, które w bardzo sugestywny sposób ukazują poszczególne biologiczne fazy rozwoju prenatalnego.

Młodzież, która zapozna się z przedstawionymi argumentami za człowieczeństwem płodu, będzie bardziej odporna na destrukcyjny język aborcyjny. Wystawa jest przekazywana bezzwrotnie i nieodpłatnie. Informacja na podanej stronie internetowej.
 

żródło: http://www.fronda.pl/a/jestem-czlowiekiem-od-poczecia,43168.html