Bp Czaja zaprasza na modlitewny i rodzinny weekend majowy

Opublikowano: 30 kwietnia 2015 r.

Opolski biskup zaprasza 1 maja na IV Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy oraz Wojewódzkie Święto Szkolnictwa Zawodowego w Opolu.

Jako dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II, już po raz czwarty, spotkają się rodziny wraz z ordynariuszem opolskim 1 maja w Jemielnicy. „Chcemy modlić się wspólnie z rodzinami i za rodziny o ich świętość i gotowość do apostolstwa” – zachęca bp Andrzej Czaja w specjalnym komunikacie.

Uroczysta Msza św. w intencji rodzin rozpocznie się o godz. 11.00 procesją z kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego w Jemielnicy. O 14.30 odbędzie się nabożeństwo za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Józefa w intencji pokoju na świecie.

Poza liturgią będzie można spędzić czas z rodziną, uczestnicząc popołudniu w licznych atrakcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz korzystając z oferty gastronomicznej w ramach V Jarmarku Cysterskiego, przygotowanego przez gminę Jemielnica.

W wieczór poprzedzający pierwszomajowe uroczystości bp Andrzej Czaja zaprasza do Jemielnicy na godz. 18.30 młodzież, aby we wspólnej modlitwie umocniła się na duchowej drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
„Z myślą o młodzieży przygotowującej się do zawodu w naszym regionie” – pisze bp Czaja – „objąłem swym patronatem Wojewódzkie Święto Szkolnictwa Zawodowego, które pod hasłem „Żyj i pracuj z pasją” odbędzie się 1 maja o godz. 17.00 w Amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu”.

Organizatorzy święta chcą tego dnia promować szkolnictwo zawodowe i zapewnić przybyłym gościom dobrą zabawę m.in. koncert Natalii Niemen i innych gwiazd. Darmowe wejściówki są do odbioru w kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

„Ufam, że korzystając z tych propozycji, a przede wszystkim spędzając czas w gronie najbliższych, umocnimy naszą wiarę i rodzinne więzi, na których budowanie z serca wam błogosławię” – napisał w specjalnym zaproszeniu ordynariusz diecezji opolskiej.

źródło: www.ekai.pl