Biskupi w obronie małżeństwa. 100 pytań i odpowiedzi w związku z synodem

Opublikowano: 21 maja 2015 r.

19 maja w hotelu „Columbus” w Rzymie odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej publikacji broniącej katolickiego nauczania o rodzinie w związku ze zbliżającą się sesją synodu. Książkę przygotowali biskupi z Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Kazachstanu.

„Opzione preferenziale per la Famiglia. Cento domande e cento risposte intorno al Sinodo” (Właściwa droga dla rodziny: 100 pytań i 100 odpowiedzi na Synod) to praca, której autorami są trzej biskupi: abp Aldo di Cillo Pagotto z Brazylii, bp Robert Francis Vasa ze Stanów Zjednoczonych oraz bp Athanasius Schneider z Kazachstanu.

Prałaci odpowiadają na wszystkie najważniejsze pytania związane ze zbliżającą się sesją synodu poświęconego rodzinie. Najważniejszym tematem książki jest „próba otwarcia” katolickiego magisterium, podjęta przez część niemieckich hierarchów.

Autorzy sprzeciwiają się propozycjom kardynała Waltera Kaspera, który promuje daleko idącą zmianę w życiu Kościoła. Biskupi podkreślają, że duszpasterstwa nigdy nie można oddzielać od nauczania. Hierarchowie zauważają, że pomimo zapewnień o pozostawieniu doktryny w stanie nienaruszonym, w praktyce „duszpasterska” zmiana oznacza także zmianę katolickiego rozumienia małżeństwa.

Biskupi kierują swoją pracę zarówno do ojców synodalnych, jak i do kapłanów i świeckich, którzy chcieliby pogłębić swoje rozumienie katolickiej nauki moralnej oraz sakramentu małżeństwa – ustanowionego przez Jezusa Chrystusa.

Źródło: katholisches.info

http://www.pch24.pl/biskupi-w-obronie-malzenstwa–100-pytan-i-odpowiedzi-w-zwiazku-z-synodem,35873,i.html#ixzz3am2DoCvD