Bp Libera: dajmy świadectwo, że kochamy nasze rodziny

Opublikowano: 24 maja 2015 r.

Bp Piotr Libera zaprosił rodziny na IV Płocki Marsz dla Życia i Rodziny: „Chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny” – napisał w czytanym dziś w kościołach słowie.

Biskup płocki zaprosił wszystkich wiernych do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, w niedzielę 31 maja. Organizowany w mieście po raz czwarty, będzie przebiegał pod hasłem „Rodzina – Wspólnota – Polska”. Poprzedzi go uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w bazylice katedralnej, sprawowana w intencji małżeństw i rodzin.

„Wychodząc na ulice Płocka chcemy dać radosne świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Naszą postawą pragniemy zamanifestować, że rodzina jest podstawową wspólnotą religijną i społeczną oraz, że jest fundamentem naszej Ojczyzny”, napisał bp Libera w zaproszeniu na marsz.

Jego zaproszenie jest dziś czytane w parafiach dekanatów płockich.

IV Płocki Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie od katedry ulicami: Plac Narutowicza, Tumska, Kolegialna, Bielska do Starego Rynku. W niedzielę 31 maja odbędą się na nim liczne atrakcje dla uczestników marszy m.in. konkursy i wydarzenia kulturalne.

źródło: http://ekai.pl/diecezje/plocka/x89382/bp-libera-dajmy-swiadectwo-ze-kochamy-nasze-rodziny/