Marsze dla Życia i Rodziny w archidiecezji częstochowskiej

Opublikowano: 11 maja 2015 r.

„Żyję, kocham życie” – pod takim hasłem przejdą ulicami Częstochowy (24 maja), Radomska (24 maja), Wielunia (31 maja) i Zawiercia (14 czerwca) – Marsze dla Życia i Rodziny. Ich uczestnicy będą ubrani na biało.

Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie, 24 maja, rozpocznie się o godz. 14.30 finałem akcji „Pielucha dla Malucha”, na placu przed archikatedrą Świętej Rodziny. Następnie w archikatedrze o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. Po niej marsz przejdzie Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnej Góry, gdzie odbędzie się spotkanie rodzinne i modlitwa uwielbienia. Po marszu będzie możliwość zarejestrowania się w Polskim Rejestrze Dawców Szpiku.

Również 24 maja odbędzie się marsz w Radomsku. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11.30, w kościele pw. św. Lamberta. Następnie uczestnicy przejdą do Parku Świętojańskiego, gdzie odbędzie się „Piknik rodzinny”.

Marsz w Wieluniu, 31 maja, rozpocznie się o godz. 14.00 na parkingu Carrefour obok kościoła św. Stanisława biskupa i męczennika, a zakończy się na Podwalu.

Natomiast marsz w Zawierciu, 14 czerwca, rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice św. Apostołów Piotra i Pawła, a zakończy na Stadionie 1000-lecia.

Głównymi organizatorami Marszów dla życia są: Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Częstochowskiej, Rada Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej, Fundacja dla Życia i Rodziny.

Więcej informacja na http://marsz.czest.pl/

Źródło: http://ekai.pl/diecezje/czestochowska/x89012/marsze-dla-zycia-i-rodziny-w-archidiecezji-czestochowskiej/