Oświęcim: Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie po raz czwarty ulicami miasta

Opublikowano: 7 maja 2015 r.

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w niedzielę 24 maja ulicami Oświęcimia. Manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby pod hasłem „Rodzina Szkołą Ewangelizacji” zakończy się na terenie najstarszej na ziemiach polskich szkolnej placówki salezjanów – w Zakładzie Salezjańskim im. Ks. Jana Bosko w Oświęcimiu.

Marsz rozpocznie się Mszą św. sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Romana Pindla. Uczestnicy Eucharystii modlić się będą w intencji ochrony życia i praw rodziny.

Po liturgii modlitwę uwielbienia poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody. Kulminacyjnym punktem Marszu ulicami Oświęcimia będzie ewangelizacja na Rynku Głównym miasta. Głoszone będzie orędzie ewangelizacyjne, a uczestnicy Marszu odmówią modlitwę o Ducha Świętego dla rodzin i miasta. Potem na terenie Zakładu Salezjańskiego zaplanowano koncert ewangelizacyjny oraz występ zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu odbył się w maju 2012 r. Ulicami miasta nad Sołą przeszło wtedy ok. 1,5 tys. osób.

źródło: http://ekai.pl/diecezje/bielsko-zywiecka/x88871/oswiecim-marsz-dla-zycia-i-rodziny-przejdzie-po-raz-czwarty-ulicami-miasta/