Warszawa: abp Hoser i prof. Chazan laureatami nagrody im. kard. Wyszyńskiego

Opublikowano: 20 maja 2015 r.

28 maja abp Henryk Hoser i prof. Bogdan Chazan otrzymają Nagrodę Społeczną im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyznawaną przez Fundację SPES.

Kapituła Nagrody pod przewodnictwem prof. Jana Żaryna w tegorocznej edycji przyznała ją abp. Hoserowi za „obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci”, a prof. Chazanowi za „obronę życia nienarodzonych”.

Uroczystość wręczenia Nagrody Społecznej im. kard. Stefana Wyszyńskiego za 2014 rok odbędzie się 28 maja o godz. 17.30 w sali kurialnej diecezji warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3.

Wystąpienia laudacyjne wygłoszą: Krzysztof Wąsowski, generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II i dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Fragmenty przemówień kard. Wyszyńskiego w obronie życia przeczyta Jerzy Zelnik.

Fundacja SPES powstała w 2002 r. w kręgu dawnych współpracowników kierowanego przez Janusza Zabłockiego Ośrodka Dokumentacji i Studiów Społecznych w Warszawie. Jej prezesem jest Marek Hołubicki.

źródło: http://ekai.pl/diecezje/warszawsko-praska/x89051/warszawa-abp-hoser-i-prof-chazan-laureatami-nagrody-im-kard-wyszynskiego/