Związki homoseksualne to nie małżeństwo i rodzina

Opublikowano: 9 czerwca 2015 r.

 Kościół nie zmieni swego nauczania. Związki homoseksualne nie są małżeństwem i nie mogą być nazywane rodziną – powiedział kard. Walter Kasper w wywiadzie opublikowanym na włoskim portalu internetowym quotidiano.net.

– Myli się ten, kto myśli, że można zmienić nauczanie nt. małżeństwa – zaznaczył emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jego zdaniem można jedynie okazywać większy szacunek konkretnym osobom bez względu na ich skłonności seksualne.

– W każdej osobie są elementy pozytywne, Bóg kocha każdego. Myślę, że jesteśmy wezwani do poszanowania związków homoseksualnych, przeżywanych przez partnerów w sposób odpowiedzialny. One istnieją, ale nie możemy nazywać ich rodziną, powstałoby tylko zamieszanie – zaznaczył niemiecki purpurat.

Przewiduje on, że dyskusja na październikowym Zgromadzeniu Synodu Biskupów nt. homoseksualizmu może być twarda, „ale na końcu osiągnie się zgodę”.

źródło: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,22437,zwiazki-homoseksualne-to-nie-malzenstwo-i-rodzina.html