Święta z rodziną, a nie z ekranem

Opublikowano: 20 grudnia 2015 r.

Do spędzenia świątecznego czasu z rodziną na rozmowach i wspólnych zabawach, a nie przed ekranem telewizora, komputera czy tabletu zachęca kampania „Czas Świąt: Mniej ekranu, więcej rodziny”.

Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o całkowite odcięcie się od mediów, ale o rozsądne korzystanie z nich. Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinne ze wszystkich uroczystości, warto więc korzystać z dobrej tradycji i pogłębiać więzi rodzinne, relacje pomiędzy pokoleniami.
Na plakatach kampanii oraz jej stronach internetowych – MniejEkranu.pl i Facebook.com/mniejekranu – można znaleźć argumenty przemawiające za umiarkowaniem i rozwagą w korzystaniu z mediów cyfrowych w rodzinach, a także propozycje postanowień, które można podjąć przed, w trakcie i po Świętach. W ramach kampanii wydrukowano 13.000 plakatów, które trafiają właśnie do wybranych szkół, domów kultury, księgarń i parafii. Mogą je także zamówić instytucje i osoby prywatne zainteresowane włączeniem się w akcję. Oprócz tego informacje o kampanii trafią w wersji mailowej do większości szkół, przedszkoli, parafii i domów kultury w Polsce. Strona kampanii na Facebooku ma aktualnie ponad 6.000 fanów, a ich liczba wciąż rośnie.