Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach

Opublikowano: 6 maja 2016 r.
„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. Już 15 maja w całej Polsce przejdą marsze, które są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.
 
Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W trakcie tegorocznej edycji, szczególny nacisk zostanie położony na kwestię ochrony życia nienarodzonych dzieci. Organizatorzy zwracają uwagę, że każdy człowiek – bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny – jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa – prawa do życia.
–  Nie będziemy obojętni wobec coraz agresywniejszych żądań skrajnych środowisk feministycznych i lewicowych – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. – Musimy pokazać sprawę w prawdziwych proporcjach: podczas, gdy ich hasła przyciągają krzykliwą garstkę radykalnych działaczy w kilku największych miastach, nasze postulaty poruszają tysiące Polaków w każdym zakątku kraju.
Organizatorzy zapowiedzieli, że w trakcie marszów będą zbierane podpisy poparcia dla obywatelskiego projektu zapewniającego pełną ochronę życia dziecka przed jego narodzeniem.
Więcej informacji na www.marsz.org.
 
Spot