Przewodniczący Episkopatu: dziękujemy odpowiedzialnym ojcom

Opublikowano: 23 czerwca 2016 r.

Kościół, który opiera się na ojcostwie Boga, jest wdzięczny ojcom za ich odpowiedzialną postawę w rodzinach – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w życzeniach z okazji Dnia Ojca.

– W Dniu Ojca chciałbym złożyć w imieniu Prezydium Konferencji Episkopatu i księży biskupów najserdeczniejsze życzenia wszystkim ojcom. Autorytet ojcowski jest potrzebny do tego, żeby przekroczyć pewne bariery, które rodzą się w młodym wieku. Poza tym stanowić oparcie dla małżonki, być też tym, który gwarantuje przyszłość – to są duże odpowiedzialności. Za to wszystko bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym ojcom i życzymy, żeby mogli doznawać wdzięczności ze strony rodziny, ale także ze strony samego społeczeństwa – powiedział Przewodniczący Episkopatu, składając życzenia ojcom w dniu ich święta.
 
Abp Stanisław Gądecki zauważył jak ważną rolę pełni ojciec w każdej rodzinie. Ojcostwo przyczynia się do tego, by całe społeczeństwo wyrastało zdrowe i w poczuciu bezpieczeństwa.
 
Źródło: www.episkopat.pl