W Koninie rusza Studium Małżeństwa i Rodziny

Opublikowano: 29 sierpnia 2016 r.
Studium Teologii w Koninie (Diecezja Włocławska) działające przy Papieskim Wydział Teologicznym w Warszawie – Collegium Joanneum od nadchodzącego roku akademickiego uruchamia podyplomowe Studium Życia Małżeńsko-Rodzinnego. Przygotowuje ono do prowadzenia katechez dla narzeczonych, pracy w poradni rodzinnej oraz włączenia się w szeroko rozumiane duszpasterstwo rodzin, zwłaszcza na poziomie wspólnot parafii.
 
Wykłady będą obejmowały m.in.: duchowość małżeńską, małżeństwo i rodzinę w Piśmie św., psychologię małżeństwa i rodziny, konflikty i kryzysy małżeńskie, biomedyczne podstawy prokreacji oraz naturalne planowanie rodziny. Podczas dwóch lat edukacji zaplanowane zostały również warsztaty:
1. Dialog w małżeństwie.
2. Rozwiązywanie konfliktów małżeńskich.
3. Komunikacja z nastolatkiem.
4. Psychoprofilaktyka uzależnień.
 
Nowa oferta edukacyjna Collegium Joanneum obejmuje również 2-letnią teologię podyplomową dla nauczycieli. Nabór prowadzony jest także na 6-letnie studia magisterskie z teologii niestacjonarnej. 
 
Rekrutacja na studia podyplomowe trwa od 18 sierpnia do 8 października br., natomiast na teologię ogólną od 18 sierpnia do 30 września 2016 r. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 518-014-611 oraz na nowej stronie www.pwtkonin.pl.