Konkurs dla młodych

Opublikowano: 24 października 2016 r.

Uwaga! Termin nadsyłania prac przedłużony o miesiąc – 31 stycznia 2017 r.

„Moje rozstanie z kanapą” to ogólnopolski konkurs na film nagrany telefonem komórkowym. Organizatorem jest fundacja Pistacja; swoim patronatem objęli go biskup Jan Wątroba Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP oraz Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

Konkurs jest owocem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Organizatorzy kierują go do tych wszystkich, którzy czują, że zamienili kanapowe życie na buty wyczynowe. Na pewno wielu młodych podjęło już takie ważne decyzje życiowe i ruszyło z kanapy pod wpływem krakowskich spotkań, jednak pewnie są i tacy, którzy zrobili to już jakiś czas temu i teraz mogą dać o tym świadectwo. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy powyżej 15 roku życia, którzy pod wpływem pielgrzymek, ŚDM czy innych wydarzeń zmienili swoje życie. 
Zobacz film.
 
Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży dziedzictwa ŚDM, ewangelizacja i promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich, a także kształtowanie właściwych postaw u progu ważnych decyzji życiowych.
 
Zadaniem uczestnika konkursu jest nakręcenie autorskiego filmiku (długość 3-5 minut) przedstawiającego jego rozstanie z przysłowiową kanapą. Efekt produkcji należy przesłać do 31 grudnia 2016 r. na adres: skrytka pocztowa 38 03-153 Warszawa 91.
 
Nagrodami w konkursie są: dwuosobowa wycieczka do Rzymu, laptop, telefon komórkowy, przewidziano również nagrody pocieszenia. Gala finałowa konkursu odbędzie się w czerwcu 2017 roku na rynku w Świdnicy. Po zakończeniu konkursu wszystkie świadectwa zostaną przekazane na Jasną Górę jako dar na Jubileusz 300-lecia Koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej.
 
Regulamin konkursu oraz kontakt z organizatorami dostępne są na stronie www.fundacjapistacja.org.pl