100 dni modlitwy różańcowej

Opublikowano: 9 lutego 2017 r.

W pierwszy piątek lutego 2017 r. z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej mieszkańcy Krakowa rozpoczęli duchowe przygotowanie do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie.

W kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie codziennie o godz. 19:15 krakowianie odmawiają różaniec przez 100 kolejnych dni w okresie od 3 lutego do 13 maja 2017 roku. Modlitwa jest prowadzona przed Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej z Fatimy.
Do wspólnego, codziennego odmawiania różańca zaproszeni są wszyscy. Osoby, które nie będą mogły bezpośrednio uczestniczyć w modlitwie w zaproponowanym miejscu i czasie proszone są o to, aby duchowo łączyły się z modlącymi się na krakowskim rynku i odmawiały różaniec  indywidualnie, w rodzinie, w parafii lub we wspólnocie.
Modlitwa różańcowa przedstawicieli różnych wspólnot, środowisk, grup społecznych Krakowa ma charakter dziękczynny, wynagradzający, przebłagalny i błagalny. Między innymi: wynagradzanie za znieważanie Niepokalanego Serca Maryi i obojętność na Bożą miłość, dziękczynienie za łaski otrzymane od Boga przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej oraz prośba o świętość małżeństw i rodzin, moralną odnowę Krakowa, jedność w Ojczyźnie, prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci i w intencjach metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.
Do różańcowego czuwania zaprasza Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej wraz z Rektoratem kościoła Św. Wojciecha w Krakowie i Sekretariatem Fatimskim na Krzeptówkach w Zakopanem.
Osoby zainteresowane poprowadzeniem modlitwy w wybranym przez siebie dniu proszone są o kontakt pod nr. tel: 664 24 38 29. Materiały z rozważaniami  będą do odebrania w zakrystii bezpośrednio przed różańcem.