Kobiety u św. Józefa

Opublikowano: 27 marca 2017 r.

Po raz 23. do św. Józefa Kaliskiego przybyły członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich z całej Polski, w tym z diecezji kaliskiej. Tegoroczną pielgrzymkę zorganizowano pod hasłem „Maryja przychodzi z nieba do człowieka”.

Mszy św. przewodniczył bp Łukasz Buzun, który w homilii wskazywał, że święto Zwiastowania Pańskiego jest zaproszeniem do maryjnej radości. – Ciągle potrzebujemy wewnętrznego odrodzenia i tej radości, która z tego płynie, umacnia nas w dobrym, wlewa w nasze serce wiarę, nadzieję i miłość – powiedział biskup.

Podkreślał, że to właśnie kobieta uczy tych wartości, które są nieprzemijalne. – To kobieta daje świadectwo o wartościach, które są istotne dla człowieka, a są to: modlitwa, uczciwość, dobre relacje z innymi – zaznaczył kaznodzieja.

Stwierdził, że Maryja i św. Józef są dla każdego człowieka wzorem świętości i radości. – Prośmy Matkę Bożą i św. Józefa, aby polski dom był silny modlitwą, aby był w nim klimat serdeczności i miłości. Niech Matka Boża i św. Józef, którzy są ciągle razem ze sobą prowadzą nas w tym kierunku i utwierdzają w Bożym zamyśle – zachęcał bp Buzun.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu zawierzono wszystkie kobiety św. Józefowi. Biskup odmówił także modlitwę dziękczynną za 25-lecie istnienia diecezji kaliskiej.

Przedstawicielki Polskiego Związku Kobiet Katolickich przybywają do św. Józefa Kaliskiego każdego roku regularnie począwszy od 8 kwietnia 1995 r. Ich pielgrzymowaniu towarzyszy zatrzymanie się nad współczesnymi problemami oraz zawierzenie wszystkich spraw kobiet opiece św. Józefa.

Źródło www.ekai.pl