Małżeńskie Drogi Krzyżowe 2017

Opublikowano: 2 marca 2017 r.

Rozważania Męki Pańskiej napisane przez małżonków dla małżonków przygotował podobnie jak w zeszłym roku Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

Poprosiliśmy wspólnoty o charyzmacie rodzinnym, aby wybrane małżeństwa napisały autorskie drogi krzyżowe. Otrzymaliśmy różnorodne teksty, które z pewnością pomogą małżonkom oraz całym rodzinom głębiej przeżyć rozpoczynający się Wielki Post – mówi ks. Przemysław Drąg dyrektor KODR.
Papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post pisze o dwóch wielkich darach: darze Słowa Bożego oraz darze drugiego człowieka. Odnosząc się do historii o Łazarzu i bogaczu, pokazuje problem tego drugiego: „źródłem jego nieszczęść jest niesłuchanie Słowa Bożego. To go doprowadziło do tego, że już nie kochał Boga, a zatem gardził innymi. Słowo Boże jest żywą siłą, zdolną do wzbudzenia nawrócenia ludzkiego serca i do ponownego ukierunkowania człowieka ku Bogu. Konsekwencją zamknięcia serca na dar przemawiającego Boga jest zamknięcie serca na dar brata”. Zachęceni wskazaniami papieża, poświęćmy czas na rozważania męski i śmierci Jezusa Chrystusa, które były wyrazem największej miłości i zakończyły się zwycięstwem Pana nad śmiercią – dodaje krajowy duszpasterz rodzin.
Materiał składa się z sześciu rozważań Męki Pańskiej, które przygotowali przedstawiciele: Drogi Neokatechumenalnej, Rodzin Szensztackich, Ognisk Świętej Rodziny, Wspólnoty Rodzinnej Wody Życia, Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Gliwickiej. Tekst w formacie pdf do pobrania i wykorzystania w modlitwie indywidualnej jak i wspólnotowej znajduje się tutaj.