Światowy Kongres Rodziny w Budapeszcie

Opublikowano: 22 maja 2017 r.

Światowy Kongres Rodziny (World Congress of Family) odbędzie się w dniach 26-27 maja br. w Budapeszcie. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego nawet kilka tysięcy osób z całego świata spotyka się, aby wspólnie bronić małżeństwa i rodziny. Co roku kongres odbywa się w innym kraju. W 2007 r. odbył się w Warszawie.

„Twórzmy narody przyjazne rodzinie: czyńmy rodzinę znowu silną” to temat tegorocznego Kongresu, nad którym patronat objął premier Węgier, Victor Orban.

Kongres składa się z różnych wydarzeń, wśród nich będą między innymi: Budapesztańskie Forum Demograficzne (25 maja) , Festiwal Rodzin „Niech żyje rodzina” oraz Światowe Forum Młodych Liderów (równolegle). Na niedzielę 28 maja została zaplanowana wielka międzynarodowa parada rodzin, która przejdzie ulicami Budapesztu spod budynku węgierskiego Parlamentu na plac przed Bazyliką św. Stefana. Wśród osób obecnych na Kongresie będą przedstawiciele ze świata nauki, biznesu i polityki z kilkudziesięciu krajów.

W dniach 26-27 maja w ramach Kongresu będzie miało miejsce Forum „ONE OF US”. Można będzie wysłuchać wystąpień takich osób jak prezes Federacji Gregor Puppinck, czy europarlamentarzysta Marek Jurek.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Kongresie wszystkich zainteresowanych obroną życia i rodziny.

Więcej informacji o Kongresie i rejestracja na stronie www.budapestfamilysummit.com.

www.jedenznas.pl