Światowe Spotkanie Rodzin – Dublin 2018

Opublikowano: 10 lipca 2017 r.

Bądźmy rodziną, mówmy o rodzinie – pod takim hasłem w 2018 roku (od 22 do 26 sierpnia) w Dublinie odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym.
Organizowane podczas wydarzenia spotkania i rozważania zaplanowane zostały jako pogłębienie treści adhortacji „Amoris laetitia” i mają prowadzić do pogłębienia tematu przeżywania radości w rodzinie. W tym celu przygotowano wiele miejsc, aby rodziny mogły przyjechać z dziećmi młodszymi i starszymi oraz przewidziano momenty integracji wszystkich uczestników w gronie rodzinnym. Organizatorom bardzo zależy, aby Kongres, a później spotkanie były prawdziwym świętem rodziny i dlatego zachęcają wszystkich do rodzinnego przyjazdu do Dublina.
Koszt zapisu na wydarzenia to 68 € on line. W przypadku rejestracji dopiero na miejscu koszt to 78 €. W ramach tych opłat organizatorzy zapewniają: uczestnictwo we wszystkich spotkaniach kongresowych, materiały konferencyjne, udział w spotkaniu z Ojcem Świętym w sobotę wieczorem na festiwalu wiary oraz w niedzielę na Mszy św. zamykającej spotkanie. Prowadzone są rozmowy, aby w cenie pakietu zostały także uwzględnione ceny biletów komunikacji miejskiej.
W Dublinie i okolicach przygotowano ok. 20 000 miejsc noclegowych w hotelach, hostelach i pensjonatach. Obecnie organizatorzy prowadzą rozmowy z wieloma rodzinami i parafiami, aby znaleźć miejsca nieodpłatne u rodzin. Jednak od razu zastrzeżono, że miejsca te będą rezerwowane centralnie przez organizatorów dla osób, które nie będą mogły ponieść opłat za noclegi w hotelach. Nie są jeszcze znane kryteria, które zadecydują o przyznaniu miejsc u rodzin.
Film promujący Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie w polskiej wersji językowej tutaj.