Różaniec Do Granic w intencji o nawrócenie i za polskie rodziny

Opublikowano: 8 września 2017 r.

Różaniec Do Granic: Polska będzie otoczona modlitwą różańcową

Wzdłuż polskiej granicy 7 września, w święto Matki Boskiej Różańcowej, trwać będzie modlitwa w intencji wszystkich rodzin, o pokój na świecie i (szczególnie) o powrót ludzi do Boga.
Różaniec Do Granic to inicjatywa modlitewna polegająca na otoczeniu całej ojczyzny modlitwą różańcową. Udział w wydarzeniu potwierdziły wszystkie 22 diecezje położone przy granicach i przekazały potrzebne informacje.

Program wydarzenia:
Godz. 10:30 pielgrzymi spotkają się w 319 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż całej granicy Polski.
Godz. 11:00 Msza Święta
Godz. 12:00 Nabożeństwo eucharystyczne – adoracja
Godz. 13:00 Przejście do stref modlitwy
Godz. 14:00 Rozpoczęcie różańca
Godz. 16:00 Zakończenie modlitwy

Różaniec Do Granic to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, na niespotykaną skalę. Jest to również potężna inicjatywa duchowa. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową. W dzisiejszym świecie, targanym tak wieloma niepokojami, przepełnionym przemocą, grzechami, Maryja, Matka Jezusa jest światłem, które może rozproszyć każdą ciemność.

„Spodobało się Stwórcy przez modlitwę różańcową na przestrzeni wieków zmienić losy ludzi, a w szczególnych momentach historycznych nawet całych narodów. To Bóg nadał tej modlitwie taką siłę” – mówi Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic. „Jako naród polski żyjemy w konkretnym czasie i przestrzeni, którą Pan Bóg nam daje, abyśmy ją zagospodarowali zgodnie z Jego wolą. Dlatego idziemy na granicę tego danego nam świata, aby objąć modlitwą jego całość. Z drugiej strony niesiemy dar modlitwy do świata, który znajduje się poza granicami naszego państwa. Modlimy się więc o nawrócenie Polaków oraz wszystkich innych narodów” – podkreśla Dokowicz.

„W tej modlitwie chcemy dziękować dobremu Bogu za nieustanną obecność Matki Bożej w naszym życiu, pragniemy też modlić się za wszystkie rodziny, o pokój na świecie i (szczególnie) o powrót ludzi do Boga. Modlitwa wokół Polski to nie budowanie murów, nie chcemy oddzielać się od reszty świata, wręcz przeciwnie chcemy wyjść do świata, coś z siebie dać, coś co mamy najlepszego, naszą wiarę” – zaznacza Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Szczegóły i zapisy: www.rozaniecdogranic.pl