Konwencja stambulska – genderowe zagrożenie dla rodzin i narodów [RAPORT PCh24]

Opublikowano: 14 grudnia 2018 r.

Pod przykrywką walki z przemocą, konwencja stambulska ma za zadanie zmieniać prawo w duchu ideologii gender. Tymczasem PiS – wbrew narracji sprzed wyborów w roku 2015 – nie dąży do wypowiedzenia groźnego dokumentu.

Prezentujemy Państwu raport PCh24 na temat „konwencji antyprzemocowej” – wynikających z niej zagrożeń oraz oporu państw Europy wobec implementacji dokumentu. Przypominamy ważne teksty analizujące konwencję oraz materiały informujące o wydarzeniach związanych z problematyką.

Konwencja przemocowa jak Państwo Islamskie

Konwencja o zapobieganiu przemocy w swoim dążeniu do walki z wszystkimi śladami przeszłości jest bliska nie ideałom wolności, ale… Państwa Islamskiego, niszczącego dziedzictwo historii.

„Nie” dla gender! Poradnik praktyczny

Co mają ze sobą wspólnego gender mainstreaming i seksualizacja najmłodszych? Co my, rodzice możemy zrobić z problemem urzędowego, programowego demoralizowania naszych dzieci?

Marek Jurek na UPJPII w Krakowie: stanowcze „nie” dla genderowej Konwencji Stambulskiej!

Konwencja Stambulska zawiera postulaty ideologii gender, wywraca porządek społeczny, dlatego należy się jej przeciwstawić na poziomie międzynarodowym – mówił poseł Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej w trakcie konferencji „Ideologiczna Konwencja Stambulska a Konwencja Praw Rodziny”.

Tajemnice gender. Co ukrywają przed nami eksperci wprowadzający szaleńczą ideologię?

Plany ekspertów od wprowadzania ideologii gender pozostają owiane tajemnicą. Komitet GREVIO działający przy Radzie Europy, odpowiedzialny za monitorowanie wdrażania „Konwencji przemocowej”, odmówił udostępnienia informacji na temat przebiegu jego posiedzeń.

Genderowa Konwencja Stambulska – najwyższy czas na jej wypowiedzenie!

Konwencja Stambulska, zwana dla niepoznaki „antyprzemocową”, pod płaszczykiem obrony kobiet przemyca ideologię gender. Nic dziwnego, że w Bułgarii uznano ją za sprzeczną z konstytucją, a w Chorwacji wywołała ona masowe protesty. Tymczasem większość polskich mediów, organizacji społecznych i polityków wciąż chowa głowę w piasek. Dotyczy to również partii rządzącej.

Kiedy zatrzymanie aborcji i wypowiedzenie genderowej konwencji? Beata Szydło kluczy

Choć władze w Polsce dostrzegają szkodliwość zideologizowanych zapisów przyjętej konwencji antyprzemocowej, to nie widać chęci, by ją wypowiedzieć. Podobny brak odwagi widoczny jest w przypadku wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej. Była premier Beata Szydło zdaje się rozwiała wątpliwości co do tego jak w tych kwestiach zachowa się PiS.

Czy premier Morawiecki wypowie konwencję antyprzemocową?

Idąc do wyborów parlamentarnych politycy PiS obiecywali, że konwencja antyprzemocowa zostanie przezeń wypowiedziana. Inicjatywę ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w tym zakresie porzucono wiosną 2017 roku. Tak podjęte zobowiązania, związane z polityką gender mainstreaming, wypływającą wprost z konwencji, krok po kroku wchodzą w życie. Patrzeć tylko jak rozochocone tym środowiska LGBT zaczną stanowczo domagać się legalizacji homozwiązków i prawa do adopcji przezeń dzieci. Co w tej sytuacji uczyni wyznaczony na przyszłego premiera Mateusz Morawiecki?

Grzech zaniechania. PiS bagatelizuje genderową konwencję

Politycy PiS raz po raz dają nam do zrozumienia, że nie zamierzają zrobić ani kroku, by wypowiedzieć genderową „konwencję antyprzemocową”. Przyjęty przez Polskę dokument jest wprawdzie negatywnie oceniany przez polityków partii rządzącej, ale… pozostanie przez Polskę uznawany. Powód? Niechęć do wszczynania kolejnej wojenki na forum unijnym. Choć akurat o to warto się z eurokratami bić.

Rządowych prac nad wypowiedzeniem „genderowej” konwencji brak

Nie pracujemy nad wypowiedzeniem tzw. Konwencji antyprzemocowej  – powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jarosław Kaczyński: Polska nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej!

Polska pod rządami PiS nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej – wynika ze słów Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły podczas spotkania z wyborcami w Trzciance. Prezes partii rządzącej, niejako na pocieszenie, zapowiedział, że dopóki rządzi jego formacja, to w naszym kraju nie zostaną wprowadzone „małżeństwa” homoseksualne.

Episkopat: konwencja genderowa to marginalizacja rodziny i tradycji

Nie milkną kontrowersje dotyczące tzw. konwencji przemocowej. Już po raz kolejny głos w tej sprawie zabrał Episkopat. Biskupi zwrócili uwagę, że dokument ten nie ma na celu walki z rzeczywistą przemocą względem kobiet, ale stanowi element rewolucji społecznej. Głos biskupów jest wsparciem dla środowisk prorodzinnych, które sprzeciwiają się konwencji.

Chorwaccy biskupi przeciw genderowej konwencji „antyprzemocowej”. Politycy – za

Zebrana w Zagrzebiu Konferencja Episkopatu Chorwacji stanowczo sprzeciwiła się „Konwencji Stambulskiej”, nazywanej przez lewicowe media konwencją antyprzemocową. Podkreślili sprzeczność dokumentu z nauką Kościoła i dobrem ojczyzny. Wskazali na obecną w nim ideologię gender.

Litewscy biskupi ostrzegają: konwencja Rady Europy promuje gender!

Biskupi wydali oświadczenie, w którym zaapelowali do rządu litewskiego, aby nie podpisywał konwencji Rady Europy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

Czesi murem za rodziną. Nie chcą ratyfikacji genderowej konwencji

Mimo postępującej laicyzacji w Czechach nie brakuje obrońców małżeństwa i rodziny. W Pradze wyszli oni na ulice opowiadając się przeciwko ratyfikacji mocno ideologicznej, genderowej konwencji stambulskiej.

Nie dla genderowej konwencji antyprzemocowej. Słowacja mówi stanowczym głosem

We wszystkich kościołach Słowacji odczytano ekumeniczny protest przeciwko planom ratyfikacji unijnej tzw. konwencji antyprzemocowej.

Chorwaci przeciwko Konwencji Stambulskiej – wielka demonstracja na ulicach i placach Zagrzebia

Tysiące Chorwatów wzięły udział w demonstracji przeciwko ratyfikowaniu przez władze Konwencji Stambulskiej – tak zwanej antyprzemocowej – upatrującej w rodzinie źródła przemocy skierowanej przeciwko kobietom i wzywającej do wykorzeniania „stereotypów” związanych z płcią, czyli tradycyjnych ról rodzinnych i społecznych.

Bułgaria: genderowa konwencja – niekonstytucyjna. Kiedy wypowie ją Polska?

Genderowa Konwencja Stambulska Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwanej Konwencją Stambulską, jest sprzeczna z Konstytucją Republiki Bułgarii – orzekł Sąd Konstytucyjny w Sofii. Decyzja został podjęta ośmioma głosami przy czterech sprzeciwiających się. Tym samym zakończył się kilkumiesięczny okres dyskusji, protestów i sprzeciwu, który doprowadził do skierowania dokumentu do Sądu Konstytucyjnego w celu orzeczenia, czy jest zgodny z ustawą zasadniczą.

Bułgaria w ogniu krytyki. Poszło o odmowę ratyfikacji Konwencji Stambulskiej

„Bułgaria pokazuje swoją brzydką twarz” – komentuje niemiecka gazeta „Die Tageszeitung” decyzję rządu Bułgarii o odmówieniu ratyfikacji Konwencji Stambulskiej. Jak podaje „Katolickij Ogliadacz” premier Bułgarii poinformował o podjęciu przez jego rząd takiej decyzji ze względu na sprzeciw społeczny i obawy o stabilność państwa. Decyzja bułgarskiego rządu może stać się barierą do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej przez całą Unię Europejską.

Opór przeciw ideologii gender. Czy Kijów ulegnie eurokratom?

Ukraiński portal religijny „Słowo Today” pyta o powód objęcia tajemnicą prac komitetu GREVIO, działającego przy Radzie Europy. W publikacji przywołane są starania Ordo Iuris, który wystąpił o przekazanie protokołu z posiedzeń GREVIO i otrzymał odmowę oraz informację o objęciu protokołu tajemnicą.

 

www.pch24.pl