Kard. Farrell: młodzi mają rozwiązania, jak uczynić świat lepszy

Opublikowano: 18 stycznia 2019 r.
Maryja otrzymała odwagę, aby przemienić świat i nie był on już nigdy taki sam jak wcześniej, dlatego, że Ona powiedziała – oto jestem, uczyń ze mną cokolwiek zechcesz. To słowa prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia nawiązujące do tegorocznego hasła Światowych Dni Młodzieży, które są organizowane przez ten watykański urząd.
Kard. Kevin Farrel zwraca uwagę, że Papież Franciszek pragnie zanieść do Panamy przesłanie Archanioła Gabriela do Matki Bożej, w którym zachęca Ją, aby się nie lękała, bo znalazła łaskę u Boga. Każdy z młodych powinien słyszeć codziennie te same słowa – podkreśla irlandzki purpurat.  Według watykańskiego hierarchy to ludzie młodzi mają rozwiązania, odpowiedzi i wizję, jak możemy uczynić nasz świat lepszym.

O swoich nadziejach na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Panamie opowiada kard. Farrell.

“ Oczywiście Światowe Dni Młodzieży to jedno z najważniejszych wydarzeń przeznaczonych dla młodych ludzi w ostatnich czterdziestu latach historii Kościoła. Zmieniło ono ludzkie życia. Zgromadziło ludzi ze wszystkich części świata. Gdy się spotykają jako młodzież, dają sobie nawzajem odwagę i siłę. Zawsze mam w pamięci słowa proroka Joela: «starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia» (Jl 3, 1b). I wielu może powiedzieć: Dlaczego nie? Myślę, że młodzi są rozwiązaniem dla wielu dzisiejszych światowych problemów. I jestem przekonany, że Papież Franciszek przyniesie odwagę młodym, jak również rozpali pragnienie uczestniczenia w życiu świata i przemieniania go. Tak jak jest to w motywie przewodnim tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, który mówi nam o Maryi, tak ważnej w życiu całej Ameryki Łacińskiej.”

www.vaticannews.va