Wrocław: Papież Franciszek mianował wieloletniego duszpasterza rodzin Kapelanem Jego Świątobliwości

Opublikowano: 7 stycznia 2019 r.

Ks. Stanisław Paszkowski, został odznaczony przez ojca świętego Franciszka tytułem prałata. O decyzji Stolicy Apostolskiej poinformował abp Józef Kupny w czasie spotkania wigilijnego pracowników Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Papieska decyzja była zaskoczeniem dla samego ks. Paszkowskiego, który od ukończenia studiów specjalistach na ATK w Warszawie w 1979 r. został mianowany referentem Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji wrocławskiej. Z jego inicjatywy powstał w stolicy Dolnego Śląska Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, w ramach którego rozpoczęły działalność: Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Duszpasterski Telefon Zaufania, Wrocławskie Porozumienie na rzecz Obrony Dziecka i Rodziny, a od 1993 r. także Archidiecezjalna Poradnia Adopcyjna – Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy.

Przekazując papieską nominację abp Kupny wyznał, że jest ona formą docenienia i uznania dla ogromu pracy ks. Paszkowskiego na rzecz dolnośląskich rodzin. – Mamy świadomość, że najpiękniejszym podziękowaniem jest radość dzieci, które dzięki księdzu i prowadzonej przez niego poradni adopcyjnej znalazły drugi dom oraz szczęście małżonków, którzy otrzymują w poradni rodzinnej różnego rodzaju pomoc – mówił abp Kupny, dopowiadając, że to dobro czyni ksiądz Paszkowski w imieniu Kościoła i czyni je nie poszukując własnej chwały, ale przede wszystkim dobra tych, którym służy.

www.ekai.pl