Krynica: oratorium pro-life tuż przed Dniem Świętości Życia (zapowiedź)

Opublikowano: 18 marca 2019 r.

Ukazanie piękna życia rodzinnego i promowanie wartości chrześcijańskich – to cel Oratorium „4 Pory Życia – Pro life”. Odbędzie się ono 23 marca w Krynicy – Zdroju.

Oratorium zawiera 13 utworów. Aby atrakcyjnie ukazać piosenki – wpisano je w cztery pory roku. W ten sposób tworząc kompozycje starano się ukazać istotne chwile z życia każdego człowieka. A oto tytuły powstałych utworów: Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny); Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń); Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków); Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć) i finałowe Zmartwychwstanie. Autorzy tekstów inspirowali się Pismem Świętym, żywotami świętych oraz poezją.

Aby przygotować słuchacza na przesłanie poszczególnych utworów przygotowano również świadectwa samych członków zespołów. Kompozycja została napisana w 2013 roku przez młodzież i studentów z zespołów “Na cały Głos” oraz “Nieboskłonni”.

Koncert odbędzie się 23 marca o godz. 19.00 w Parafii św. Antoniego Padewskiego w Krynicy – Zdroju. Jego organizatorem obok parafii jest diecezjalne Radio RDN.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

www.ekai.pl