Obrońcy Życia na Jasnej Górze

Opublikowano: 28 marca 2019 r.
Jak najszybsze uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, realne przestrzeganie konstytucyjnych praw rodziców wobec ofensywy ideologii gender w polskich szkołach i żądań ruchu LGBT oraz promowanie naprotechnologii zamiast in vitro to główne tezy apelu uczestników 39. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę.

„Nie możemy być obojętni na ataki na życie i rodzinę, które wciąż podejmowane są w naszej Ojczyźnie” – przypomina dr Paweł Wosicki. Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia uważa, że konieczna jest nowa strategia obrony życia. „Taktyka przyjęta przez rządzących, że tych tematów nie poruszamy, chociażby obywatelski projekt Zatrzymaj aborcję, żeby nie drażnić społeczeństwa i strony przeciwnej, zupełnie nie zdała egzaminu, bo widać, że zostało to wykorzystane i potraktowane jako słabość i ten atak został z tym większą mocą, na te wartości życia i rodziny, podjęty i teraz trzeba się bardzo mocno temu przeciwstawić”

Abp Wacław Depo mówił w kazaniu o odpowiedzialności każdego z nas za kolejne pokolenia i przypominał, że „przyszłość świata idzie przez rodzinę”. Zauważył, że wbrew zapowiedziom Unia Europejska stała się strukturą o charakterze totalnym. „Wbrew deklaracjom przyjmowanym naiwnie kiedyś przez część środowisk zatroskanych o prawa człowieka rządzący nią ideolodzy mają za nic prawa państw członkowskich do suwerennego stanowienia w kwestiach moralnych”.

Obrońcy życia wyrażają swą jedność, bo choć idą różnymi drogami to cel jest wspólny. Pełni ufności przypominają, że „życie zwycięży śmierć”.

www.vaticannews.va