Ruszyła kampania społeczna „Od początku”; zwróci uwagę na problem wsparcia dla kobiet w tzw. nieplanowanej ciąży

Opublikowano: 13 czerwca 2019 r.

Fundacja CitizenGO rozpoczyna kampanię społeczną „Od początku”. Ma ona zwrócić uwagę na problem wsparcia dla kobiet, które są w tzw. nieplanowanej ciąży.

CitizenGO podkreśla, że w Polsce brakuje systemowej pomocy dla kobiet, które zaszły w ciążę, jednak są pozbawione wsparcia najbliższych i znajomych. W takich przypadkach kobieta niekiedy sięga po tzw. antykoncepcję awaryjną, a w skrajnej sytuacji dokonuje tzw. aborcji.

Aby to zmienić, Fundacja rusza z kampanią społeczną pokazującą, że kobieta w ciąży ma prawo do wsparcia i opieki zawsze, nawet wtedy, gdy nienarodzone dziecko jest chore.

Nie jest możliwe budowanie społeczeństwa solidarnego bez poczucia, że kobieta spodziewająca się dziecka musi być z założenia chroniona – akcentował dyrektor CitizenGO Polska Paweł Woliński.

– (Kobieta w ciąży – red.) powinna znaleźć wsparcie w szerszej społeczności, która będzie w stanie ją w tym wyborze – którego dokonała – wesprzeć. Kampania pojawi się na bilbordach w dużych miastach, na ekranach w ośrodkach czy przychodniach medycznych w całym kraju. Przygotowaliśmy także petycję do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w której wzywamy do stworzenia takiego systemu, który mógłby w Polsce wypełnić lukę systemową, z jaką mamy do czynienia – wskazał Paweł Woliński.

Więcej informacji można już wkrótce znaleźć na stronie internetowej www.odpoczatku.org. Tam też będzie można zapoznać się z wynikami badań społecznych przeprowadzonymi na potrzeby kampanii.

www.radiomaryja.pl