Rusza nowa edycja Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie

Opublikowano: 5 września 2019 r.

Zapraszamy już od 5 października 2019 r. na kolejną edycję spotkań w ramach Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin w Gdańsku Matemblewie. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach Studium jest obowiązkowa rozmowa kwalifikacyjna, która odbywa się po uprzednim kontakcie telefonicznym w miesiącu wrześniu b.r. oraz wpłata na miejscu przy zapisie zaliczki w wysokości 100 zł/osoby. Zajęcia odbywają się w wybrane soboty w godz. 9.00 – 15.00  w Gdańsku Matemblewie.

Program Studium będzie zbliżony do poprzedniego (patrz edycja 2017-2019). W chwili obecnej trwają jeszcze uzgodnienia z wykładowcami, więc nie podajemy szczegółów. Terminy 24 zjazdów: 5.10.2019, 19.10.2019, 16.11.2019, 30.11.2019, 14.12.2019, 11.01.2020, 25.01.2020, 8.02.2020, 22.02.2020, 7.03.2020, 21.03.2020, 4.04.2020, 18.04.2020, 9.05.2020, 23.05.2020, 6.06.2020, 20.06.2020, 3.10.2020, 17.10.2020, 14.11.2020, 28.11.2020, 12.12.2020, 9.01.2021, 23.01.2021. Odpłatność za Studium: opłata jednorazowa 500 zł/całość osoby lub 700 zł/całość od małżeństwa; opłata rozłożona w czasie 3 x 200 zł/osoby (płatne na początku każdego semestru) lub 3 x 300 zł/od małżeństwa (płatne na początku każdego semestru). Informacji udziela i zapisy prowadzi: Anna Mrozowicz – diecezjalna doradczyni życia rodzinnego tel. 508 350 903

>>> PLAKAT <<<

>>> ULOTKA <<<

Celem tych spotkań jest podnoszenie kwalifikacji w zakresie nauk o małżeństwie i rodzinie. Przygotowujemy świeckich kandydatów do pracy w Duszpasterstwie Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, a także troszczymy się o permanentną formację prorodzinną dla już zaangażowanych doradców życia rodzinnego, liderów i animatorów wspólnot prorodzinnych, katechetów, kapłanów, małżonków i inne osoby dobrej woli, które szukają pogłębionej formacji w tej dziedzinie.

Gwarantujemy wykłady i warsztaty na wysokim poziomie merytorycznym, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, w tym doradców życia rodzinnego, instruktorów Naturalnego Planowania Rodziny, kapłanów, lekarzy. W programie m.in. wykłady biblijne, społeczne nauczanie Kościoła, teologia ciała wg Jana Pawła II, nauka Naturalnego Planowania Rodziny, warsztaty komunikacji, sytuacje kryzysowe w małżeństwie i pomoc rodzinom dysfunkcyjnym.

ŚWIADECTWA UCZESTNIKÓW I EDYCJI (2017-2019)

BEATA: Zapisałam się na zajęcia studium z kilku powodów. Po pierwsze, jestem na etapie w życiu, gdzie zrezygnowałam z pracy zawodowej, aby więcej zaangażować się w budowanie relacji z mężem i dziećmi, więc dysponuję większą ilością czasu. Po drugie, interesował mnie sam temat studium ze względu na priorytety, którymi kieruję się w życiu, że rodzina jest najważniejsza.Po trzecie, chciałam zrobić coś na chwałę Bożą. Studium okazało się niesamowitym świadectwem ludzi dotkniętych przez Boga, począwszy od księży w sferze duchowej, poprzez specjalistów w dziedzinie medycznej, a skończywszy na zwykłych świeckich, którzy wierzą, że warto coś robić by służyć Bogu. Już w trakcie studium odkryłam, że program jest tak bogaty, jak swoista uczta z Bogiem. Tematy poruszane przez prowadzących dotykały i ciała, i ducha. Dzięki studium nauczyłam się obserwacji wskaźników płodności i ich interpretacji, wagi sakramentu małżeństwa i relacji z mężem, wagi czystości w małżeństwie oraz pomocy potrzebującym w różnych trudnościach w ich życiu.Teraz sama uczę narzeczonych jak żyć w czystości. Prowadzę z mężem również katechezę dla narzeczonych o zagrożeniach antykoncepcji. Studium pomogło mi umocnić mój kręgosłup moralny i skierować swoje siły na odpowiednie tory. Polecam je każdemu, zwłaszcza tym którzy poszukują woli Bożej.

WIKTOR: Na studium zapisywaliśmy się z żoną nie do końca wiedząc jak wygląda praca w poradni w naszej diecezji, ponieważ przeprowadzaliśmy się z innego miejsca Polski. Dzięki temu Bóg nas nie raz zaskoczył i poprowadził tam, gdzie myślę, że sam chciał, a gdzie inaczej pewnie bym sam nie poszedł. W trakcie studium i po nim, odkryłem wielką głębię znaczeń i sensu małżeństwa, rodziny, rodzicielstwa, pracy dla rodzin. Bóg ukazał mi też jak to dla Niego ważne i do czego mnie woła. Studium pozwoliło mi też znaleźć swoje miejsce w Kościele Gdańskim, a obecna praca w poradni także w parafii. Bóg tu działa i mówi, polecam.
BASIA: Uczestnictwo w Studium Duszpasterstwa Rodzin pogłębiło moją wiedzę na tematy związane z duchowością małżeństwa i rodziny, na ich Boży zamysł. Pokazało wielki sens i wartość naturalnych metod rozpoznawania płodności, dało możliwość służenia Bogu i ludziom w poradni rodzinnej. Był to piękny czas poznawania Boga i kształtowania siebie.

JULIA I ZBYSZEK: Do zapisania się na zajęcia Studium Duszpasterstwa Rodzin zainspirowały nas słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy na rekolekcjach małżeńskich: szkoda, że nikt nam tego wcześniej nie powiedział. Dwa lata, które poświęciliśmy na pogłębianie naszej wiedzy z zakresu nauk o małżeństwie i rodzinie minęły szybko i niezauważenie. Był to cudowny czas wypełniony spotkaniami z ciekawymi ludźmi, których pasją jest dobro małżeństwa i rodzin oraz pomaganie im, a ponadto był to także czas naszego wzrastania jako małżonków i rodziców.

URSZULA I WOJCIECH: Ukończenie Studium przygotowującego do pracy w Poradnictwie Rodzinnym otworzyło nowy etap w życiu naszego małżeństwa.  Wiedza, którą zdobyliśmy podczas zajęć pozwoliła nam świadomie podjąć zadania związane z przygotowaniem narzeczonych do sakramentu małżeństwa, a także służyć małżonkom. Wspólna służba zbliża nas do siebie, umacnia naszą miłość małżeńską oraz buduje jedność. Pomimo 29 – letniego stażu małżeńskiego ciągle jest coś do zrobienia w naszych relacjach. Mamy także doświadczenie, którym chcielibyśmy dzielić się z innymi. W dzisiejszych czasach trzeba głosić „dobrą nowinę” o małżeństwie i rodzicielstwie, ale żeby to robić, potrzeba trudu przygotowania się, uzupełnienia wiedzy oraz formacji duchowej. Program Studium gwarantuje wzrost duchowy oraz wyposażenie w wiedzę niezbędną do pracy w poradnictwie rodzinnym.  Doświadczyliśmy i doświadczamy przynależności do wspólnoty ludzi, których wartości życiowe oparte są na Ewangelii. Zyskaliśmy również grono przyjaciół wśród uczestników kursu oraz wykładowców.

www.poradnictwo.gda.pl