Fundacja Mamy i Taty zachęca: „Wolny Piątek” zamiast „Tęczowego Piątku”

Opublikowano: 24 października 2019 r.

Rozpoczynamy akcję „Wolny Piątek”. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nie posyłanie w tym dniu dziecka do szkoły- apeluje Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, w odniesieniu do planu środowisk pro-homoseksualnych, dotyczących przeprowadzenia w polskich szkołach tzw. „Tęczowego Piątku”.

– Walka o nasze dzieci trwa. Demoralizatorzy stosują różne brudne chwyty, aby zniweczyć wieloletni trud wychowawczy włożony przez rodziców i dziadków – podkreślił prezes Fundacji Mamy i Taty.

Jak dodał, w tym roku Kampania Przeciwko Homofobii odpowiadająca za inicjatywę, znalazła sposób na uniknięcie odpowiedzialności za „Tęczowe Piątki”. – Obecnie za organizację tzw. Tęczowych Piątków odpowiadają samorządy uczniowskie, czyli w większości przypadków osoby małoletnie – zaznaczył.

Grabowski zachęca rodziców do zainteresowania się inicjatywą, przede wszystkim poprzez uzyskanie informacji w odpowiednim kuratorium oraz w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Na swojej stronie internetowej Fundacja podaje link do listy kuratoriów z gotowym zestawem pytań. Zdaniem członków Fundacji pytanie w sprawie „Tęczowego Piątku” warto zadać także Ministrowi Dariuszowi Piontkowskiemu.

– Rozpoczynamy akcję „Wolny Piątek”. Nie możemy być pewni, na jakie treści natrafi nasze dziecko w szkole, którą współfinansujemy z naszych podatków. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nie posyłanie w tym dniu dziecka do szkoły. Niech władza zobaczy, że frekwencja w piątek, 25 października jest niska – mobilizuje prezes Fundacji Mamy i Taty.

Jak podkreślił, dzięki „Wolnemu Piątkowi” można spędzić wyjątkowy czas z dzieckiem, pogłębić wspólne relacje, a przede wszystkim ochronić je przed demoralizacją. Dodał, że „Wolny Piątek” może być inicjatywą grupy rodziców, którzy np. zorganizują wspólną wycieczkę.

– Bitwy o dzieci nie możemy przegrać. Wspólnymi siłami wygramy. Życzę Państwu i waszym dzieciom udanego „Wolnego Piątku”- podsumował Marek Grabowski.

Link do listy kuratoriów z gotowym zestawem pytań:
http://www.mamaitata.org.pl/wiadomosci/adresy-kuratoriow-i-wzor-pisma-z-pytaniami

Fundacja Mamy i Taty powstała w roku 2010 r. W Warszawie. Została założona przez trzy matki. Jej celem jest działalność na rzecz poszanowania godności i praw człowieka, wartości rodzinnych, obrony praw konsumenta, oraz inspirowanie i realizowanie inicjatyw wspierających i wzmacniających instytucję rodziny i małżeństwa. Od 30 listopada 2012 roku fundacja ma status organizacji pożytku publicznego.

www.ekai.pl