Hyacinthus Opoliensis 2019 dla Pani Krystyny Winiarskiej

Opublikowano: 1 października 2019 r.

W tym roku Nagroda Hyacinthus Opoliensis została wręczona Pani Krystynie Winiarskiej, osobie o wielkiej kulturze osobistej, która jest kochającym Kościół świadkiem wiary. Wciąż bardzo aktywnie służy całemu pokoleniu doradców rodzinnych.

Oddana duszpasterstwu rodzin, z którym związana jest od lat, przekonuje o wartości metod naturalnych nie tylko dla samego rodzicielstwa, ale życia w ogóle. Wśród licznych inicjatyw, które podejmowała warto wspomnieć powołany w województwie opolskim oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

Była także współzałożycielem i przez wiele lat członkiem zarządu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej oraz Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie.

Nagroda Hyacinthus Opoliensis została ustanowiona przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję w 2012 roku, w czterdziestą rocznicę ustanowienia Diecezji Opolskiej. Stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane osobom świeckim, które znacząco przyczyniły się dla rozwoju kulturowego i duchowego diecezji. Statuetka nawiązuje do św. Jacka – Hyacintha, urodzonego w Kamieniu Śląskim, patrona kościelnej Metropolii Górnośląskiej. Jej wręczeniu, którego dokonuje biskup opolski, towarzyszy najczęściej uroczysta liturgia i inne wydarzenia religijne i kulturalne.

W tym roku nagroda została wręczona pani Krystynie Winiarskiej po Eucharystii sprawowanej 8 września br. w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu.

www.opowiecie.info

Artykuł z opolskiego wydania „Gościa Niedzielnego”