Bohaterka filmu "Nieplanowane" z przesłaniem do Polaków: musicie dawać świadectwo

Opublikowano: 7 listopada 2019 r.

– My katolicy, na całym świecie, potrzebujemy teraz silnej Polski – powiedziała Abby Johnson, bohaterka filmu „Nieplanowane”, która przez 8 lat pracowała w klinice aborcyjnej w USA.

– Kiedy ludzie myślą o Kościele katolickim to do głowy przychodzi Watykan, Rzym, ale dla wielu z nas Kościół katolicki kojarzy się także z Polską i pięknem polskiego Kościoła. Polska musi pozostać silną, Polacy muszą dawać świadectwo wiary na każdym kroku, abyśmy mogli sprawić, by nasz święty Kościół znowu był pełen Boga – powiedziała Abby Johnson w wypowiedzi dla programu „Warto rozmawiać” w TVP.

Historia i przemiana Abby Johnson, byłej pracowniczki aborcyjnej organizacji Planned Parenthood, pokazana jest w filmie „Unplanned”. To ekranizacja książki Johnson o tym samym tytule. W ciągu 8 lat autorka z wolontariuszki stała się jednym z najmłodszych dyrektorów tej sieci, kierując placówką w Teksasie. Życie Abby Johnson zmieniło się, gdy asystowała przy dokonywaniu aborcji i stała się jej świadkiem. Przez ultrasonograf zobaczyła jak trzynastotygodniowe dziecko broni się przed aborcją w łonie matki. – Widziałam, jak to dziecko walczyło o życie – wspominała dzisiejsza działaczka pro-life.

Prawda o aborcji

– Zdałam sobie sprawę, że w tym łonie było ludzkie życie, że aborcja to życie zabiera niewinnej ludzkiej istocie i jeśli te dwie rzeczy były prawdą, to wiedziałam, że byłam po złej stronie całej debaty. Więc skończyło się na tym, że odeszłam i zaczęłam głośno mówić o moich doświadczeniach – opowiadała Abby Johnson.

Film „Nieplanowane” jest pokazywany w kinach w Polsce od 1 listopada. – Dotychczas film obejrzało 49581 osób – poinformował po pierwszym weekendzie wyświetlania Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film, dystrybutora obrazu. – To prawie dwa razy więcej niż zakładały niektóre prognozy. Spotkaliśmy się z szacunkami, wg. których film miało obejrzeć w tym czasie ok. 27 tys. widzów – powiedział przedstawiciel dystrybutora.

„Nieplanowane” doceniono na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Niepokalanów”, gdzie zdobył nagrodę prezydenta RP Andrzeja Dudy dla „Filmu, który zmienia życie”. Film zobaczyć można w ponad 170 kinach sieci Helios Polska, Multikino Polska, Cinema3D i Cinema City Poland.

www.polskieradio24.pl