Program "Dobry start". W listopadzie kończy się nabór wniosków

Opublikowano: 7 listopada 2019 r.

– Tylko do końca listopada można złożyć wniosek o świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. – Nie ma na co czekać – zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej – dodaje.

Według szacunków MRPiPS program „Dobry start” może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów. Do końca września wpłynęło 3,1 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Tzw. wyprawkę szkolną otrzymało 4,2 mln dzieci.

– Drodzy rodzice, tylko do końca listopada możecie złożyć wniosek o świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie przepadną. Nie ma na co czekać – gorąco zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej – przekazała minister Borys-Szopa.

Wsparcie dla rodziców

Szefowa MRPiPS podkreśliła, że „Dobry start” to program, który powstał, by wspierać rodziców w trudnym okresie, jakim jest początek roku szkolnego. Przypomniała, że w tym roku w programie wprowadzono kilka zmian. Świadczenie przysługuje obecnie również uczniom szkół dla dorosłych i szkół policealnych. – Co ważne, w ich przypadku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub droga pocztową – zaznaczyła Borys-Szopa.

– To jednak nie wszystko. W ubiegłym roku wnioski online można było składać poprzez kanały bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia. Teraz doszedł do tego PUE ZUS – dodała.

Kto może skorzystać z programu?

Świadczenie z programu „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych.

www.polskieradio24.pl