“Projekt LIFE” to seria krótkich filmów edukacyjnych, poruszających zagadnienia godności życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci uruchomiona właśnie przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

“Projekt LIFE” jest odpowiedzią na zmieniające się formy komunikowania. Stąd też potrzeba zaistnienia w przestrzeni wideoblogów. Poprzez krótkie filmy pragniemy bezpośrednio realizować naszą misję, którą jest edukacja w zakresie obrony życia ludzkiego. Będziemy poruszać tematy ważne i aktualnie istotne dla społeczeństwa takie jak: profilaktyka płodności, problem niepłodności, aborcja, eutanazja, rozwój życia w łonie matki, poronienia, antykoncepcja, naturalne rozpoznawanie płodności, edukacja seksualna itp. Pierwsze dwa odcinki dotyczą tematyki płodności: in vitro oraz naprotechnologii. Został do nich opracowany konspekt spotkania z młodzieżą, który można wykorzystać np. podczas lekcji wychowania do życia w rodzinie czy lekcji wychowawczych.

Filmy ukazywać się będą co dwa tygodnie. W ramach “Projektu LIFE” będą też emitowane w lokalnych radiostacjach audycje radiowe, ściśle związane tematycznie z nagraniami wideo. Zachęcamy do oglądania oraz promocji “Projektu LIFE” tak, aby dotarł do szerokiego grona odbiorców.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka od 1999 roku obejmuje troską ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Poprzez edukację, działanie i modlitwę pracuje nad zmianą postaw społecznych w zakresie pro-life. Stowarzyszenie łączy popularno-naukowy przekaz o wartości ludzkiego życia z pomocą charytatywną. W ramach działalności edukacyjnej wydaje materiały pro-life, organizuje konferencje popularno-naukowe i konkursy: akademicki na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu tematyki pro-life, konkurs dla młodzieży “Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, a także konkurs plastyczny dla dzieci “Na początku była miłość – moja rodzina”.

Działania edukacyjne ściśle łączą się z pomocą charytatywną. Stowarzyszenie prowadzi dwa programy pomocowe. Fundusz Wsparcia Rodziny to wsparcie dla samotnych mam spodziewających się dziecka, zaś Fundusz Dziecka Chorego to wsparcie dla rodziców wychowujące dzieci dotknięte niepełnosprawnością.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

www.jedenznas.pl