Odbyło się spotkanie Rady ds. Rodziny KEP

Opublikowano: 27 stycznia 2020 r.

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się wczoraj spotkanie Rady ds. Rodziny KEP, któremu przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady. – Mówiliśmy o funkcjonowaniu poradnictwa rodzinnego, a także dalszego, bliższego i bezpośredniego przygotowaniu do małżeństwa. Omawialiśmy także pewne standardy dla poradni rodzinnych i przygotowania do małżeństwa, nad którymi aktualnie pracujemy – powiedział KAI bp Wiesław Śmigiel.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, ks. Przemysław Drąg zaprezentował działania Rady Rodziny przy Minister Rodziny Pracy i Polityki społecznej. Projekt dotyczący poradnictwa rodzinnego omówiła zaś Beata Choroszewska, krajowa doradczyni życia rodzinnego.

– Rycerze Kolumba przedstawili projekt, który realizują w stanach Zjednoczonych. Chcielibyśmy dostosować go do warunków polskich. Projekt dotyczy wypracowania bezpiecznego środowisko dla dzieci i młodzieży. Zakłada pracę z małżeństwami i rodzinami w taki sposób, aby rodziny były bezpiecznym środowiskiem. Przede wszystkim chodzi tu o ochronę nieletnich przed różnego rodzaju nadużyciami, również seksualnymi oraz wszelką przemocą – powiedział bp Śmigiel.

W spotkaniu uczestniczył tez Tomasz Wawrzkowicz, delegat stanowy i przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce. W rozmowie z KAI wyjaśnił, że idea powstania Rycerzy Kolumba związaną była właśnie z troską o rodzinę. „Zarówno modlitwą, jak i dziełami, które realizujemy, chcemy pokazać pozytywne wzorce funkcjonowania rodzin katolickich. Podejmowanymi działaniami dążymy do tego, aby to właśnie rodzina była bezpiecznym środowiskiem rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży. Realizujemy duże projekty prorodzinne na całym świecie i cieszę się, że mogliśmy z Radą ds. Rodziny KEP podzielić się naszym doświadczeniem” – powiedział Wawrzkowicz.

www.ekai.pl