Abp Dzięga: Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych

Opublikowano: 27 kwietnia 2020 r.

Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych – mówił abp Andrzej Dzięga do zgromadzonych, tym razem przed monitorami, uczestników Szczecińskiego Marszu dla Życia. – Nie ma głębszego grzechu, nie ma większego cierpienia Boga i człowieka dziś w sprawach ziemskich niż grzech zabijania nienarodzonych – wskazywał metropolita szczecińsko-kamieński.

Zachęcił też do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia by “otoczyć szańcem ochrony dzieci nienarodzone”.

Epidemia koronawirusa zmusiła organizatorów manifestacji por-life, by przenieść kolejną edycję do internetu. Co roku ulicami Szczecina w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci maszerowało kilkanaście tysięcy osób.

Organizator corocznych marszów, Fundacja Małych Stópek, cały czas pomaga kobietom, które zmagają się z myślą czy urodzić swoje dziecko, wspiera Dom Samotnej Matki, w czasie epidemii koronawirusa zaangażowała się również w zbiórkę funduszy na zakup respiratorów dla szpitali, akcję oddawania krwi i szycia maseczek.

Metropolita szczecińsko-kamieński nawiązując do grzechu zabijania dzieci nienarodzonych apelował o modlitwę. “Wszyscy w naszym pokoleniu jakoś za to odpowiadamy, bo za mało się modlimy” – mówił abp Dzięga i apelował o modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.

– By zakończyło się w Polsce i w całym świecie zabijanie nienarodzonych traktowane jako sposób rozwiązywania problemów czy ucieczki od problemów, a by zaczęła się zwyczajna i skuteczna ochrona każdego mężczyzny i niewiasty i każdego dziecka od poczęcia aż po naturalną śmierć – mówił abp Dzięga.

Twórca Szczecińskich Marszów dla Życia ks. Tomasz Kancelarczyk nawiązując do hasła marszu “Jak nie Ty, to kto” zwracał uwagę, że Marsz dla Życia to konkretna pomoc, która powinna być w działaniach każdego z nas np. wtedy, gdy widzimy w swoim sąsiedztwie osobę potrzebującą.

W ponad godzinnej transmisji organizatorzy zaprezentowali fragmenty wcześniejszych marszów, hymny innych edycji, była także powtórka z życia prenatalnego, i oczywiście przybliżenie inicjatyw Fundacji Małych Stópek.

Uczestnicy modlili się też wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją.

Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną. Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info.

www.ekai.pl