Ratujcie dzieci zagrożone aborcją – rusza zbiórka podpisów pod petycją

Opublikowano: 24 kwietnia 2020 r.

Sejmowa większość 16 kwietnia 2020 r. zagłosowała za skierowaniem ustawy #ZatrzymajAborcję do Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Praktyka pokazuje, że komisje są dość oporne, aby pracować nad ochroną życia. Dlatego na portalu www.twojepetycje.pl ruszyła zbiórka podpisów pod petycją „Ratujcie dzieci zagrożone aborcją”.

Pismo zostanie skierowana do przewodniczących obu komisji – posła Tomasza Latosa i poseł Urszuli Ruseckiej, aby przyspieszyli prace i ratowali dzieci. Tym bardziej, że w poprzedniej kadencji Podkomisja pod przewodnictwem posła PiS Grzegorza Matusiaka nie zrobiła NIC w tej sprawie.

Fundacja Życie i Rodzina, jak zapewniają jej członkowie, będzie bacznie śledzić losy ustawy i naciskać, aby głos obywateli został jak najszybciej wysłuchany.

„Treść petycji została przygotowana przez osobę, która zgłosiła się do Fundacji z prośbą o umieszczenie dokumentu w serwisie twojepetycje.pl, aby mogło zapoznać się z nim i poprzeć go jak najwięcej obywateli. Jest bowiem w Polsce wiele środowisk i mnóstwo osób, którym zależy, aby życie ludzkie było w naszym kraju należycie chronione. Dotyczy to ogromnej liczby wierzących, ale także tych niewierzących – tak jak bardzo różne są argumenty i powody za tym, by chronić ludzkie życie już od momentu poczęcia, czyli od momentu, w którym naprawdę się ono zaczyna, ze wszystkimi tego konsekwencjami.” – powiedziała Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy #ZatrzymajAborcję.

Fundacja Życie i Rodzina ukazuje zagrożenia dla rodziny i życia nienarodzonych dzieci. Prowadzi aktywne działania prolife oraz akcje #StopDewiacji i #ZatrzymajAborcję.

LINK DO PETYCJI

www.ekai.pl