Szczepionka – tak, aborcja – nie

Opublikowano: 20 kwietnia 2020 r.

„Opracowanie skutecznej, bezpiecznej i powszechnie dostępnej szczepionki na koronaawirusa jest bardzo ważne, ale proces jej powstawania powinien unikać nieetycznych związków z aborcją” – napisali liderzy pro-life w liście do administracji prezydenta Donalda Trumpa.

„Niezwykle ważne jest, aby Amerykanie mieli dostęp do szczepionki wyprodukowanej w sposób etyczny. Nikt nie powinien być zmuszany do wyboru między szczepieniem się przeciwko temu potencjalnie śmiertelnemu wirusowi, a naruszeniem swojego sumienia” – czytamy w liście.

Zdaniem dr Stephena M. Hahna z amerykańskiej komisji ds. żywności i leków, w przygotowaniu szczepionki nie ma potrzeby wykorzystywania komórek pochodzących z aborcji.

List został wystosowany po uruchomieniu trójfazowego planu administracji Trumpa, mającego na celu usunięcie ograniczeń w życiu ekonomicznym i społecznym, a jednocześnie powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronaawirusa, zwłaszcza wśród biedniejszych grup społecznych.

Sygnatariuszami listu są: abp Joseph Naumann z Kansas City, przewodniczący Komitetu ds. Działań na rzecz Pro-Life episkopatu Stanów Zjednoczonych; przewodniczący trzech innych komitetów konferencji biskupich; oraz przywódcy wielu innych grup katolickich i niekatolickich.

www.vaticannews.va