Znamy hasło kolejnego Marszu dla Życia

Opublikowano: 4 maja 2020 r.

W ubiegłą niedzielę odbył się w internecie szczeciński Marsz dla Życia Fundacji Małych Stópek, podczas którego zorganizowano konkurs na hasło tego wydarzenia w przyszłym roku. Zwycięskim zostało „Życie dla Życia”.

To hasło wyraża w pełni miłość i ofiarę. Mówi o miłości, która nie jest tylko frazesem czy pustosłowiem, ale objawia się w konkretnych czynach poświęcenia w swoim życiu. Bo jeśli kochamy kogoś prawdziwie to dla jego życia potrafimy się oddać w całości. I chodzi tu zwłaszcza o życie, które jest zagrożone bądź niechciane lub opieka nad nim jest trudna, jak w przypadku chorych dzieci, wobec których niestety, nawet jeszcze zanim się narodzą, dopuszcza się aborcję eugeniczną – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Tegoroczny szczeciński marsz dla życia nie mógł się odbyć na ulicach miasta z powodu pandemii. Dlatego też Fundacja zorganizowała go w ubiegłą niedzielę online. Nie zabrakło grafik i filmów z przekazem pro-life. Do uczestniczących zwrócił się także abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r. Misją fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną. Z racji trwania epidemii koronawirusa Fundacja zajęła się także produkcją maseczek, jak i zbiórką pieniędzy na respiratory. Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.dlazycia.info.

www.ekai.pl