Daleko i blisko, czyli o spowiedzi świętej dla dzieci

Opublikowano: 15 września 2020 r.

Skąd wzięła się spowiedź? Przede wszystkim z Bożej miłości. Może zapomnieliśmy o niej trochę, jak Adam, który ukrył się przed Panem Bogiem wśród drzew? Tak się nieraz zdarza, ponieważ zapomnienie, jakiś rodzaj zwątpienia w tę miłość, wpisuje się w historię nie tylko wielu biblijnych postaci, ale również każdego z nas.

W sakramencie spowiedzi, w owym wciąż i wciąż powtarzającym się geście przebaczenia, Pan Bóg odnawia naszą ułomną pamięć. Zawiązuje zerwaną więź. Leczy rany. Pokazuje, że Jego miłość jest aktualna zawsze.

Nie trzeba się bać spowiedzi. Może czasem księdza w konfesjonale, ale samego sakramentu – nie. Można do niego spieszyć z radością. Tęsknić nawet, naprawdę.

O tym właśnie opowiada „Daleko i blisko”, książka napisana i zilustrowana z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Także o innych dorosłych, którzy chcieliby towarzyszyć dzieciom w przygotowaniu do spowiedzi.

Do kogo: dzieci i ich rodzice, wychowawcy, katecheci, duszpasterze

Wiek: 7-12 lat

 

 O autorach:

Dominika Stadnicka – Strzembosz, pedagog, doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką artykułów dotyczących szeroko rozumianego wychowania, a także książek: przede wszystkim dla dzieci, choć podobno nie tylko. Jej intelektualną pasją jest filozofia edukacji.

 Marcin Strzembosz, grafik, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek dla dzieci, podręczników szkolnych, publikacji edukacyjnych, a także wielu pomniejszych dzieł. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi. W wolnych chwilach uwiecznia ulotne piękno świata w fotografii.