- Rekolekcje dla małżeństw i rodzin
- Wspólnoty i ruchy
- Nauczanie Kościoła
- Modlitwy
- Polecane książki
- Inne
Polecane:
Webinary – spotkania o życiu
Do udziału zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.
Podczas webinarów przekazujemy wiedzę w przystępnej formie, popartą naukowymi badaniami z całego świata. Spotkania są okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp. W centrum naszego zainteresowania zawsze są oboje – dziecko i jego mama.
Szczególnie zapraszamy:
- uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
- studentów,
- ministrantów,
- lektorów,
- nauczycieli, wychowawców i katechetów,
- rodziców,
- grupy parafialne,
- liderów grup parafialnych,
- wspólnoty młodzieżowe,
- harcerzy,
- narzeczonych,
- małżeństwa,
- księży i siostry zakonne.
Webinary odbywają się w każdą drugą środę miesiąca od stycznia do czerwca o godz. 19.00. Trwają około godziny, a następnie jest możliwość zadawania pytań.
Proponujemy następujące tematy:
Styczeń (środa 13.01, godz. 19.00) Spór o aborcję. Społeczna manipulacja
Podczas spotkania zastanawiamy się, co tak naprawdę wydarzyło się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP. Wyjaśniamy, czym jest aborcja eugeniczna. Na społeczne manipulacje odpowiadamy, sięgając po argumenty z dziedziny genetyki, biologii i medycyny.
Luty (środa 10.02, godz. 19.00) Dziecko i mama. Dwie ofiary aborcji
W narracji wokół aborcji brakuje równowagi. Podczas gdy środowiska proaborcyjne deklarują się jako obrońcy kobiet, można mieć wrażenie, że środowiska pro-life skupiają swą uwagę głównie na dziecku. Tymczasem potrzeba troski o oboje – dziecko i mamę. W czasie webinaru wyjaśniamy, czym jest aborcja z perspektywy dziecka, a także z jakimi jej skutkami niejednokrotnie do końca życia zmagają się matki.
Marzec (środa 10.03, godz. 19.00) Pełnia życia! Rozwój dziecka w łonie matki
Podczas webinaru dowiadujemy się, jakie są poszczególne etapy rozwoju dziecka w łonie matki, kiedy wykształcają się jego narządy, kiedy dziecko nabywa konkretne umiejętności. W oparciu o badania naukowe pokazujemy pełnię życia przed narodzinami.
Kwiecień (środa 14.04, godz. 19.00) Edukacja seksualna – tak, ale jaka?
Nikt rozsądny nie zabrania dzieciom i młodzieży dostępu do edukacji seksualnej. Osią sporu wokół tego tematu nie jest pytanie, czy w ogóle należy ją prowadzić, ale w jaki sposób?
Podczas spotkania poznamy klasyfikację Amerykańskiej Akademii Pediatrii, która wyodrębnia trzy typy edukacji seksualnej. Porównamy model A (prowadzony w Polsce) z modelami B i C (prowadzonymi np. w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech). Porównamy m.in. takie współczynniki jak liczba niechcianych ciąż nastolatek czy liczba nastolatków chorujących na choroby przenoszone drogą płciową. Omówimy podstawowe założenia polskiego modelu edukacji seksualnej, realizowanego w ramach szkolnego przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”.
Maj (środa 12.05, godz. 19.00) Nawróceni aborcjoniści
Jeśli zwolennicy aborcji nie chcą słuchać argumentów pro-lifowców, może warto, by wsłuchali się w głos osób, które z przemysłu aborcyjnego przeszły do ruchu pro-life. Osób, które mówią wprost: sprzedawaliśmy aborcję, by zarabiać miliony. Odebraliśmy życie tysiącom dzieci. Nie dbaliśmy ani o nie, ani o ich matki. Dziś widzimy, że popełniliśmy błąd.
Podczas spotkania poznamy m.in. Bernarda Nathansona, Carol Everett, Abby Johnson i Anthony’ego Levatino. Na przykładzie ich doświadczeń omówimy strategię grup proaborcyjnych, która z wieloma „sukcesami” jest dziś realizowana na całym świecie.
Czerwiec (środa 9.06, godz. 19.00) Metody rozpoznawania płodności – czy warto?
Skuteczne, tanie, ekologiczne, nie mają skutków ubocznych… Ale czy to wystarczy, aby się do nich przekonać? Podczas spotkania omówimy zalety i wady metod rozpoznawania płodności oraz założenia najpopularniejszych metod. Powiemy, w jaki sposób można nauczyć się praktycznego stosowania MRP, polecimy najlepsze aplikacje do notowania obserwacji i nowinki techniczne.
Na spotkanie szczególnie zapraszamy narzeczonych, ale też nauczycieli, wychowawców, rodziców i wszystkie osoby, którą chcą się nauczyć MRP – a naukę tę można rozpocząć w każdym wieku.
Spotkania prowadzi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor projektów edukacyjnych i sekretarz Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
Można też zamówić webinar dla konkretnej grupy: nauczycieli, katechetów i doradców życia rodzinnego. Mniejsze grupy łączymy z większymi, a te liczniejsze mogą liczyć na webinar w gronie swoich znajomych.
W celu ustalenia indywidualnego terminu prosimy o kontakt: webinary@pro-life.pl lub tel. 12 421 08 43.