„Listy na pustyni” - lektura na Wielki Post

Opublikowano: 15 marca 2021 r.

„Listy na pustyni” to lektura na Wielki Post, który… wcale nie musi być smutny. Mamy przecież w tym czasie przeżyć nasze nawrócenie, a to rzeczywistość na wskroś radosna. Oczywiście, nie da się nawrócić bez Pana Boga, bez aktualnej relacji z Nim. A jak tę relację nawiązać? Pismo Święte podpowiada, że ona zaczyna się od tego, że człowiek słucha.

Książka, oparta na fragmentach codziennych, wielkopostnych czytań, pomaga dzieciom zobaczyć, że Pan Bóg każdego dnia ma nam coś ważnego do powiedzenia. Każdego dnia czeka też na naszą odpowiedź. Niekoniecznie wielką i wzniosłą. Wystarczy, że zupełnie zwyczajną. To może być dobry początek nawrócenia.

Do kogo: dzieci i ich rodzice, wychowawcy, katecheci, duszpasterze

Wiek: 5-12 lat 

O autorach:

Dominika Stadnicka – Strzembosz, pedagog, doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką artykułów dotyczących szeroko rozumianego wychowania, a także książek: przede wszystkim dla dzieci, choć podobno nie tylko. Jej intelektualną pasją jest filozofia edukacji. 

Marcin Strzembosz, grafik, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek dla dzieci, podręczników szkolnych, publikacji edukacyjnych, a także wielu pomniejszych dzieł. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi. W wolnych chwilach uwiecznia ulotne piękno świata w fotografii.