8 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio” już w przyszłym tygodniu

Opublikowano: 21 maja 2021 r.

Dialog, wzajemna pomoc, trudności między sobą i z dziećmi, śmierć – to niektóre z zagadnień, które podjęte zostaną podczas zapowiadanego Tygodnia. Przede wszystkim jednak „Tak na Serio” znów zaprasza nas do modlitewnej troski wobec powołanych do małżeństwa.

 Jak co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego i Trójcy Przenajświętszej chcemy przypomnieć, że małżeństwo to powołanie, które nie bierze się z przypadku – mówi koordynator Tak na Serio, salwatorianin ks. Maciej Dalibor. Wiemy doskonale, że rodzina jest drogą Kościoła, drogą pierwszą i najważniejszą (Jan Paweł II, List do Rodzin). Dlatego w roku rodziny po raz kolejny chcemy wzmacniać fundament rodziny, czyli małżeństwo – kontynuuje ks. Dalibor.

Jak to będzie w tym roku?

Głównym tematem będzie dialog miłości. By wyraźnie pokazać podstawy rozpoczniemy od dialogu miłości, który odbywa się wewnątrz Trójcy Świętej. To będzie dla nas punkt wyjścia do tego, by następnie zobaczyć, jak Bóg podejmuje dialog z człowiekiem. Szczególnym wyrazem tego dialogu jest rozpoznawanie powołania. Te tematy podejmie ks. Przemysław Kwiatkowski, duszpasterz małżeństw i jednocześnie Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

W kolejnych dniach przypatrywać się będziemy dialogowi między małżeństwami, a także temu jak dziś rozmawiać o trudnych budzących emocje tematach z nastoletnimi dziećmi. Spróbujemy wskazać co jest siłą małżonków w trudnościach oraz jak radzić sobie, gdy pojawia się myśl o rozwodzie. Na koniec p. Jerzy Grzybowski, założyciel Spotkań Małżeńskich, wprowadzi nas w dialogi miłości u kresu życia, czyli jak dotykać w rozmowach tematu śmierci, przeżywać śmierć współmałżonka i co dalej w wieczności…

Gdzie i kiedy?

Konferencje Tygodnia będą już o wczesnych godzinach porannych (6.00) umieszczane w serwisach podcastowych, aby na spokojnie można było przez cały dzień w dowolnej chwili zapoznawać się z ich treściami. Na stronie www.taknaserio.com/tns2021 znajdziemy cały program wraz z wszystkimi linkami potrzebnymi do udziału w Tygodniu.

Wprowadzająca w Tydzień konferencja opublikowana zostanie w sobotę 22 maja.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Ks. Maciej Dalibor SDS

maciej.dalibor@mailsds.org

502 853 112