Webinar o metodach rozpoznawania płodności. Organizatorka: To wspólna odpowiedzialność małżonków

Opublikowano: 8 czerwca 2021 r.

W czwartek 10 czerwca br. o godz. 19.00 odbędzie się bezpłatny webinar o metodach rozpoznawania płodności dla narzeczonych, nauczycieli, wychowawców, rodziców i wszystkich osób, które są zainteresowane tymi metodami i chcą się ich nauczyć.

– Metody rozpoznawania płodności zwiększają świadomość na temat funkcjonowania kobiecego organizmu i płodności pary. Służą do obserwacji naturalnych objawów świadczących o fazie płodności i niepłodności w cyklu miesiączkowym kobiety. Można wyliczyć wiele ich zalet. Są skuteczne, nowoczesne, ekologiczne, prozdrowotne, tanie. Warto zainteresować się nimi w każdym czasie, choćby po to, aby lepiej wiedzieć, jak funkcjonuje nasz organizm mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, dyplomowana nauczycielka metod rozpoznawania płodności. Poprowadzi ona bezpłatne spotkanie online pt. „Metody rozpoznawania płodności – czy warto?”. Chciałabym pokazać, że metody rozpoznawania płodności są stosunkowo łatwe w nauce i stosowaniu oraz można po nie sięgnąć w różnych okresach życia: kiedy przez jakiś czas chcemy odłożyć poczęcie dziecka np. z powodu choroby, w okresie poporodowym i premenopauzy. Co równie ważne, dzięki wiedzy, w jaką wyposażają nas metody naturalne, możemy rozpoznać najlepszy czas na poczęcie dziecka – dodaje prelegentka.

Podczas spotkania doradczyni życia rodzinnego omówi założenia najpopularniejszych metod rozpoznawania płodności, najwięcej uwagi poświęcając metodzie objawowo-termicznej prof. Josefa Roetzera, której jest dyplomowaną nauczycielką. Nie zabraknie także nowinek technicznych, w tym polecenia dobrych aplikacji do notowania obserwacji.

Organizatorka zwraca uwagę na to, że webinar przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, gdyż nigdy nie jest za późno na nauczenie się metod rozpoznawania płodności. – Ze swojej pracy w poradni życia rodzinnego pamiętam parę, która chciała nauczyć się metod rozpoznawania płodności tuż po narodzinach drugiego dziecka. Było to trudne, ponieważ pani nie miała żadnych notatek sprzed ciąż, a okres poporodowy rządzi się trochę innymi prawami. Małżonkowie mieli jednak wysoką motywację, bo pani nie mogła wtedy zajść w trzecią ciążę. Nie dość, że idealnie nauczyli się metody, to później, po urodzeniu trzeciego dziecka, pani sama ukończyła kurs nauczycielski i teraz przekazuje tę wiedzę innym – wspomina prelegentka i podkreśla, że na czwartkowe spotkanie zaprasza nie tylko kobiety: – To nie jest babska sprawa – mówi z uśmiechem. – To wspólna odpowiedzialność małżonków.

Spotkanie, podzielone na część wykładową oraz pytań i odpowiedzi, rozpocznie się 10 czerwca br. o godz. 19.00. Zapisy na nie przyjmowane są na stronie https://pro-life.pl/webinary/ Chętne osoby, nie tylko nauczyciele, mogą otrzymać bezpłatne zaświadczenie uczestnictwa. Szczególnie zapraszamy narzeczonych.

To ostatni webinar przed wakacjami. Na kolejny cykl spotkań tematycznych organizator zaprasza od września br. Do tej pory Magdalena Guziak-Nowak omówiła m.in. rozwój dziecka w łonie matki, społeczne manipulacje dotyczące aborcji oraz skuteczność poszczególnych typów edukacji seksualnej. W każdym webinarze wzięło udział ok. 50-200 osób. Stowarzyszenie prowadzi również na zaproszenie dyrektorów szkół lekcje on-line dla uczniów. Omawia na nich tematy związane z bioetyką początku życia człowieka.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Organizacja obejmuje pomocą materialną potrzebujące kobiety w ciąży, samotnych rodziców oraz rodziny podejmujące trud wychowania niepełnosprawnego dziecka. Ponadto wspiera rodziców spodziewających się narodzin chorego dziecka i prowadzi Telefon Zaufania Pro-life dla kobiet będących w ciąży, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.