Marsz.info – powstał nowy portal informacyjny poświęcony sprawom życia i rodziny

Opublikowano: 13 lipca 2021 r.
Centrum Życia i Rodziny rozpoczęło kolejną inicjatywę w przestrzeni multimedialnej. Po licznych kampaniach społecznych i petycjach, fundacja uruchamia nowy portal informacyjny poświęcony ochronie życia i rodziny – Marsz.info.– W ostatnich latach widzimy niesamowity wzrost znaczenia przestrzeni wirtualnej dla naszej codzienności. Szczególnie w ostatnich miesiącach, gdy dojazd do pracy stał się przejściem do pokoju z biurkiem, a wyjście na zakupy otwarciem nowej karty w przeglądarce. Dlatego właśnie internet staje się areną walki o najważniejsze wartości. Stąd inicjatywa stworzenia portalu, który będzie dostarczał treści pomocnych w budowaniu życia rodzinnego jak również przestrzegał przed różnymi zagrożeniami, także tymi ideologicznymi – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Nazwa nowego medium nie jest przypadkowa. Marsze dla Życia i Rodziny, które idą przez miasta w całej Polsce od kilkunastu lat, ukazują piękno polskich rodzin, jak również są mocnym głosem domagającym się ochrony prawa do życia i przywilejów rodzin. W takim duchu ma być prowadzony Marsz.info. Portal ma być również miejscem wymiany myśli i opinii, a także przestrzenią do budowania społeczności identyfikującej się z Marszami dla Życia i Rodziny.

– Ważne są dla nas treści pozytywne, afirmujące życie rodzinne. Dlatego uruchomiliśmy podcast, w którym czytamy wybrane, najciekawsze artykuły z „Przyjaciela Rodziny” – czasopisma wydawanego przez Centrum Życia i Rodziny. Już teraz na portalu czytelnicy znajdą interesujące wywiady z działaczami pro-life z Włoch i z Meksyku. A z drugiej strony, z całego świata napływają informacje o kolejnych zamachach na życie dzieci nienarodzonych czy narastającej presji środowisk LGBT na zmianę prawa. O tym trzeba komunikować i uświadamiać opinię publiczną – wskazuje Paweł Ozdoba, prezes fundacji wydającej portal.

Inicjatorzy podkreślają, że portal jest i będzie tworzony przez zespół profesjonalnych dziennikarzy, którzy mają duże doświadczenie. Marsz.info będzie również miejscem, na którym regularnie będą pojawiać się wywiady w formie wideo, a także inne produkcje multimedialne.

Wśród nich m.in. film dokumentalny „To nic takiego”, poświęcony genezie edukacji seksualnej wg niebezpiecznych standardów WHO. W niedalekiej przyszłości czytelnicy portalu będą mogli zobaczyć także film „Miłość większa niż strach”, opowiadający o rodzicach, którzy, mimo wiedzy o niepełnosprawności nienarodzonego dziecka, zdecydowali się je przyjąć. Portal będzie również źródłem wiedzy o Marszach dla Życia i Rodziny, tak by jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział i zaangażować się w ich tworzenie.

Prezes Centrum Życia i Rodziny konkluduje: „Chciałbym, aby w ciągu najbliższych kilku lat  Marsz.info stał się miejscem, do którego będzie sięgał każdy Polak zaangażowany w obronę nienarodzonych i ochronę rodzin”.

Portal swoją oficjalną działalność symbolicznie zainaugurował 13 maja 2021 roku, w 40. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II – wielkiego obrońcy życia i orędownika rodziny.

www.czir.org