Potrzeba ojców, którzy wychowują do trzeźwości

Opublikowano: 28 lipca 2021 r.
Na potrzebę trzeźwości we wszystkich obszarach życia społecznego, zwłaszcza w rodzinach, zwrócił uwagę bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski. Łomżyński biskup pomocniczy wygłosił homilię podczas 17. Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu.

Biskup Bronakowski podkreślił szczególną rolę ojców w wychowaniu do trzeźwości: „Pomyślmy jak bardzo potrzeba nam dzisiaj takich świętych ojców, którzy będą odpowiedzialnie, z miłością sprawować opiekę nad swoimi rodzinami. Potrzeba świętych ojców, którzy będą obecni w życiu swoich dzieci, którzy będą umieli stawiać jasne wymagania, ale jednocześnie czuwać i pomagać w trudnych życiowych chwilach” – mówił łomżyński biskup pomocniczy.

Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaapelował do rządzących, samorządowców, mediów, lekarzy i duszpasterzy o skuteczną walką z plagą alkoholizmu rodaków. Zaznaczył, że trzeba także dzisiaj z całą mocą powiedzieć jak przed laty kardynał Wyszyński: „non possumus”.

„Nie możemy pozwolić na niszczenie i demoralizację młodego pokolenia, nie możemy pozwolić na niszczenie małżeństwa i rodziny. Nie możemy budować cywilizacji śmierci, nie możemy pozwolić na rozpijanie narodu” – stwierdził bp Bronakowski.

Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęcił, by podobnie jak w latach poprzednich, podjąć w sierpniu apostolat trzeźwości.

„Do wszystkich rodaków zwracam się z gorącym apelem o praktykowanie abstynencji w sierpniu. Nie lękajcie się podjąć tego wspaniałego daru, daru miłości! Dzięki niemu nasza ojczyzna zbliży się do chwili, kiedy Polacy będą naprawdę trzeźwi. Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich!”  – zaapelował łomżyński biskup pomocniczy.

Biskup Bronakowski zachęca, aby sierpień roku 2021 stał się przełomowym w drodze naszego narodu ku trzeźwości.