- Rekolekcje dla małżeństw i rodzin
- Wspólnoty i ruchy
- Nauczanie Kościoła
- Modlitwy
- Polecane książki
- Inne
Polecane:
Webinary – spotkania o życiu
Po wakacyjnej przerwie wracamy z webinarami „Spotkania o życiu”. We środę 13 października o 19.00 poruszymy temat in vitro.
O ile rozmowa o wszelkich zagadnieniach bioetycznych jest trudna, to właśnie chyba o zapłodnieniu in vitro dyskutować najtrudniej. Zwolennicy procedury sztucznego zapłodnienia mówią: „Rozumiemy, że nie popieracie aborcji. Ale my nie zabijamy, my dajemy życie”.
W rozmowie o in vitro nigdy nie może zabraknąć szacunku i delikatności, bo pragnienie podarowania życia nowej osobie jest bardzo szlachetne, a dramat niepłodności rozdziera serca wielu małżonków. Każdy człowiek – niezależnie od sposobu poczęcia – od pierwszych chwil życia ma niezbywalną godność i przysługuje mu wiele praw, w tym fundamentalne: do życia i dalszego rozwoju. Niestety, prawa te są naruszane na wielu etapach procedury in vitro.
Zapraszamy na webinar, na którym przyjrzymy się historii metody, jej etapom, skuteczności i długofalowym skutkom dla matki i dziecka.
Do udziału zapraszamy w webinarach wszystkich, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji.
Podczas webinarów przekazujemy wiedzę w przystępnej formie, popartą naukowymi badaniami z całego świata. Spotkania są okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej itp. W centrum naszego zainteresowania zawsze są oboje – dziecko i jego mama.
Szczególnie zapraszamy:
- uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
- studentów,
- ministrantów,
- lektorów,
- nauczycieli, wychowawców i katechetów,
- rodziców,
- grupy parafialne,
- liderów grup parafialnych,
- wspólnoty młodzieżowe,
- harcerzy,
- narzeczonych,
- małżeństwa,
- księży i siostry zakonne.
Webinary odbywają się w każdą drugą środę miesiąca od października do czerwca o godz. 19.00. Trwają około godziny, a następnie jest możliwość zadawania pytań.