RODZINA33 – od 21 listopada niezwykłe rekolekcje dla małżeństw

Opublikowano: 16 listopada 2021 r.

Projekt RODZINA33 to trwające 33 dni rekolekcje dla małżeństw, przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt powstał we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin oraz otrzymał patronat Rady KEP ds. Rodziny. Jest to propozycja związana z obchodzonym w Kościele powszechnym Rokiem Rodziny.

Już 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla rusza pierwsza Ogólnopolska Edycja Rekolekcji dla małżeństw RODZINA33. Rekolekcje potrwają do 23 grudnia – mogą więc stanowić bardzo konkretne duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Z kolei 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny, odbędzie się uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Fundację Tota Tua znana jest przede wszystkim z rekolekcji ODDANIE33, które stały się w Polsce swego rodzaju fenomenem duchowym. Teraz Fundacja przygotowała 33-dniowe rekolekcje dla małżeństw i rodzin.

Schemat rekolekcji opiera się na 4 filarach małżeństwa i rodziny, opisanych w adhortacji św. Jana Pawła II: “Familiaris Consortio”. Są to: relacja z Bogiem, relacja między małżonkami, relacja z dziećmi oraz służba i ewangelizacja. Każdemu z tych filarów poświęcono w rekolekcjach 7 dni oraz dzień podsumowania.

Rekolekcje współtworzą małżeństwa: Marcin i Monika Gomułkowie, Konrad oraz Iga Grzybowscy, Łukasz i Agnieszka Czechyrowie oraz Irek i Lidka Sobańscy. W rekolekcjach głos zabiera również ks. Marcin Modrzyński oraz Adrian Pakuła.

Fundacja Tota Tua nie zapomniała również o najmłodszych. Na stronie internetowej projektu zamieszczono również materiały „Rodzina33 DLA DZIECI”.

Wszystkie informacje o projekcie oraz materiały rekolekcyjne dostępne będą na stronie: rodzina33.pl oraz na kanale TotaTua TV.

Rekolekcje zostaną zainaugurowane 21 listopada o godz. 11:30 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu. Uroczyste zakończenie odbędzie się 26 grudnia w Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Msze św. będą również transmitowane przez internet.

Rekolekcje można organizować w parafiach. Służą temu informacje oraz materiały, które można znaleźć i pobrać ze strony rodzina33.pl/dla-parafii

Wszystkie osoby, ruchy lub wspólnoty, które chciałyby się zaangażować w projekt, proszone są o kontakt pod adresem mailowym: kontakt@rodzina33.pl lub telefonicznie z koordynatorem projektu Ireneuszem Sobońskim, tel.: 691 777 778.

www.ekai.pl