Franciszek: „Te trzy słowa wyrażają styl obecności Jezusa”. Zastosuj je na ostatniej prostej Adwentu!

Opublikowano: 21 grudnia 2021 r.

„W historii nigdy nie było, ani w przyszłości nie będzie drugiej takiej osoby jak każdy z nas. Stanowimy wyjątkowe i niepowtarzalne piękno. Takimi kocha nas Jezus. On przyszedł na świat jako dziecko i wierzy w świat na miarę dziecka. Ten styl jego obecności streszczają trzy słowa”.

Podczas spotkania z młodymi z Włoskiej Akcji Katolickiej papież zdradził trzy słowa, które ukazują, na czym polega obecność Chrystusa w naszym życiu: bliskość, współczucie i czułość.

Po pierwsze – bliskość

Franciszek zachęcił, aby wpatrując się w Jezusa, który stał się naszym bliźnim, uczyć się także bycia obecnym „obok” innych. Aby przyjąć styl Jezusa, być Jego świadkami, trzeba przede wszystkim być blisko Niego, robić Mu miejsce w życiu poświęcając czas na modlitwę, rozmowę z przyjaciółmi i prosić Go o siłę w trudnych chwilach.

Współczucie, które nie pozwala zapomnieć

Jezus daje sercu pełną radość, bo tylko On jest w stanie uczynić przygodę życia wciąż nową. On nigdy o was nie zapomina, zawsze jest gotowy, aby was zachęcić i nigdy nie przestaje w was wierzyć – podkreślił Papież. My jesteśmy tymi, którzy o nim zapominamy: to zawsze się wydarza. On natomiast dodaje wam energii, dodaje odwagi za każdym razem, gdy idziecie na spotkanie z Nim we Mszy św.

Czułość

Papież zwrócił także uwagę na to, by okazywać czułość szczególnie tym, którzy cierpią. Chrystus patrzy na was z radością; szczególnie, gdy podejmujecie gesty dzielenia się i solidarności wobec innych, gdy potraficie być blisko tych, którzy są sami, bez przyjaciół, w trudnościach; tych, którzy cierpią, a niestety jest wielu waszych rówieśników, którzy cierpią! Pomyślcie o nich: o tych młodych, których nie znacie, a wśród nich wielu cierpi. Zanieście ich w waszych sercach, aby porozmawiać o nich z Jezusem. Odwagi, nabierzcie odwagi na waszą drogę życia. Jezus na was liczy! – powiedział Franciszek.

KAI,zś/Stacja7

www.stacja7.pl