„Listy do Betlejem” - lektura na Adwent

Opublikowano: 12 grudnia 2021 r.

„Listy do Betlejem” to propozycja adwentowa. Jak przygotować się do Bożego Narodzenia? A na to drugie przyjście, o którym również pamiętamy w Adwencie? Może pozwolić, żeby poprowadziło nas Słowo, które na ten czas ma dla nas Pan Bóg. To nie zawsze jest łatwe, ale na pewno – bardzo ważne. Bo przecież wiara, czyli żywa relacja z Bogiem rodzi się właśnie ze słuchania.

Książka pomaga dzieciom wejść w rytm codziennego czytania Pisma Świętego. Pokazuje, że Pan Bóg to Ktoś, z kim dobrze się rozmawia. Od jednej z takich rozmów zaczyna się przecież historia Bożego Narodzenia.  

Do kogo: dzieci i ich rodzice, wychowawcy, katecheci, duszpasterze

Wiek: 5-12 lat

 

O autorach:

Dominika Stadnicka – Strzembosz, pedagog, doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorką artykułów dotyczących szeroko rozumianego wychowania, a także książek: przede wszystkim dla dzieci, choć podobno nie tylko. Jej intelektualną pasją jest filozofia edukacji.

Marcin Strzembosz, grafik, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek dla dzieci, podręczników szkolnych, publikacji edukacyjnych, a także wielu pomniejszych dzieł. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi. W wolnych chwilach uwiecznia ulotne piękno świata w fotografii.