Rusza akcja „Paczuszka dla maluszka” – zbiórka środków czystości i chemii kosmetycznej dla niemowląt

Opublikowano: 1 grudnia 2021 r.

Już 28 listopada oficjalnie rusza świąteczna zbiórka darów „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek.  W wybranych miejscach staną nietypowe choinki. Na jej gałązkach zawisną specjalne papierowe bombki, na których znajduje się informacja w jaki sposób można wziąć udział w tegorocznej edycji akcji.

Już po raz 9. będziemy zbierać pieluchy, chemię kosmetyczną oraz inne artykuły do pielęgnacji dla niemowląt. Wszystko to trafi do podopiecznych Fundacji oraz placówek pomocowych w całej Polsce takich jak: hospicja perinatalne, hospicja dziecięce, domy dziecka czy domy samotnej matki. Akcja trwa do 6 stycznia.

bombka (do parafii)

Fundacja Małych Stópek już wielokrotnie kierowała swoje podopieczne do domów samotnej matki. Robiliśmy to szczególnie wtedy, gdy młode mamy potrzebowały odcięcia się od swojego dotychczasowego środowiska. Wieloletnia współpraca z takimi placówkami pomogła nam dobrze się zorientować w ich materialnych i finansowych potrzebach. Dlatego też, myśląc nie tylko o naszych indywidualnych podopiecznych, ale także o placówkach pomocowych, które opiekują się kobietami z dziećmi, stworzyliśmy akcję „Paczuszka dla maluszka” – zbiórkę środków czystości i chemii kosmetycznej dla niemowląt.

W ubiegłym roku udało nam się zebrać artykuły o łącznej wartości ok. 2 mln złotych. To dużo i nie dużo, biorąc pod uwagę, że dzięki hojności naszych darczyńców lista beneficjentów i instytucji z każdym rokiem się wydłuża, bo informacja o akcji zatacza wciąż szersze kręgi.

Nadal poszukujemy koordynatorów, osób, które postawią choinkę w bliskim im środowisku, szkole, parafii, zakładzie pracy etc.  Na drzewku zawieszą specjalne „bombki” z logo i informacją na temat akcji, które otrzymają wraz z plakatami od Fundacji Małych Stópek. Jedna zerwana z choinki bombka, to deklaracja udziału w akcji, a więc przyniesienia paczuszki lub przekazania darowizny na rzecz jej przygotowania.

Niech te paczuszki będą nie tylko świąteczną radością dla mieszkańców domu samotnej matki, hospicjum czy domu malucha, ale także świadectwem. Pokażmy, że kobiety z małymi dziećmi w trudnej sytuacji życiowej nie są same ze swoimi problemami i mogą liczyć na pomoc wrażliwych osób.

Szczegóły akcji i formularz zgłoszeniowy jest na stronie: www.paczuszkadlamaluszka.pl

broszura PDM 2021 wglad (1)

www.radiomaryja.pl