Franciszek o masakrze w Buczy: kobiety i dzieci są ofiarami, ich niewinna krew woła do nieba

Opublikowano: 7 kwietnia 2022 r.

„Najnowsze wiadomości z Ukrainy zamiast przynosić ulgę i nadzieję, zaświadczają o nowych okrucieństwach” – mówił papież o masakrze w Buczy. „Bezbronne kobiety i dzieci są ofiarami, których niewinna krew woła do nieba” – dodał.

Na zakończenie audiencji ogólnej papież Franciszek nawiązał do wojny na Ukrainie i modlił się z ukraińskimi dziećmi, które znalazły schronienie w Rzymie.

Najnowsze wiadomości z Ukrainy zamiast przynosić ulgę i nadzieję, zaświadczają o nowych okrucieństwach, takich jak masakra w Buczy, coraz bardziej przerażających okrucieństwach dokonywanych nawet na cywilach. Bezbronne kobiety i dzieci są ofiarami, których niewinna krew woła do nieba, błagając: niech zostanie położony kres tej wojnie, niech umilknie broń, niech zaprzestanie się siania śmierci i zniszczenia. Pomódlmy się razem w tej intencji – mówił.

Wczoraj prosto z Buczy przywieziono mi tę flagę (Ojciec Święty ukazał zbroczoną krwią flagę ukraińską). Ta flaga pochodzi z wojny, właśnie z tego umęczonego miasta, Buczy. Jest też tutaj grupa dzieci ukraińskich, które nam towarzyszą, pozdrówmy je i pomódlmy się razem z nimi. (Razem z matkami podchodzą do Ojca Świętego, i tam zostały obdarowane słodyczami ). Te dzieci musiały uciekać i przybyć do obcej ziemi. To jest jeden z owoców wojny. Nie zapominajmy o nich i nie zapominajmy o narodzie ukraińskim. Ciężko być wykorzenionymi ze swej ziemi z powodu wojny – dodał papież.

www.stacja7.pl